Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 27-01-03, 19:41
Anonymous Ο χρήστης Anonymous δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-11-2002
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από polleni
Κάτσε βρε Blade γιατί θα μας τρελλάνεις. Ο ένας φίλος σου έχει 25+ εκατοστά clown loach το οποίο είναι οριακά απίθανο (δεν λέω ότι δεν είναι δυνατόν, αλλά θα καταλάβεις γιατί στο λέω παρακάτω). Φέρνεις δε το απίθανο να συμβεί σαν βάση υπολογισμού μεγέθους του εν λόγω ψαριού - και επιμένεις. Ο άλλος φίλος σου έχει 8 flowerhorn (άλλος σοβαρός χομπύστας αυτός) μαζί με άλλα τρακόσια ψάρια σε 600 λίτρα και μας το φέρνεις αυτό σαν παράδειγμα προς μίμηση γιατί όλα πανε καλά. Σε άλλο post αναφέρει ένα μέλος κάποιο είδος Synodontis το οποίο ΔΕΝ πρέπει να μπαίνει με rift lake cichlids και απαντάς γυρνώντας το αρνητικό σε καταφατικό. Πριν μιά δυό μέρες μιλάς για το Jewel cichlid και μας μπερδεύεις όλους. Σε άλλο posting, μας βάζεις να σου πούμε την γνώμη μας για το φίλτρο του ενυδρείου σου και αφού φάμε τον χρόνο μας, γυρνάς και λες "θα κάνω αυτό που θέλω γιατί ο φίλος μου ξέρει καλύτερα". Σήμερα πάλι αναφέρεσαι στα SAE σαν άχρηστα πλάσματα την στιγμή που άλλο μέλος αναφέρει ότι του έκαναν δουλειά. Εν πάση περιπτώσει αποφάσισε. Κάπου και κουράζεις και μπερδεύεις τους άλλους. Δεν παίρνει κανένα βραβείο όποιος πει τα περισσότερα εδώ μέσα. Μίλησε για ψάρια που έχεις κρατήσει, μοιράσου τις εμπειρίες που έχεις αποκτήσει αλλά μην εκφέρεις γνώμη για το κάθε τι. Υπάρχουν άνθρωποι εδώ μέσα που καίγονται να βρουν σωστές και ακριβείς πληροφορίες. Δεν ξέρεις, μην απαντάς.
Τί μου θυμίζουν όλα αυτά?........ τέλος πάντων.....
ΚΑΝΕΝΑΣ φίλος μου δεν είχε κλόουν 25εκ ΤΟ ΕΙΔΑ σε κΑφΕτΕριΑ...
Όταν θές να την πείς σε κάποιον κάντο με άλλο τρόπο σε παρακαλώ! Και ναι είναι προς μίμηση να έχει κάποιος ΤΟΣΑ ψαρια και να ειναι τελείως ειρινικά λες και βλέπεις community tank!!!
Τώρα αυτό που είπες για το synodontis επανέλαβε το γιατί ούτε εσύ μάλλον δε το κατάλαβες...make your self clear
Όσο για τα jewel τι λάθος έκανα? είπα ότι όπως και τα kribensis μπορούν να μπούν σε ίδιο ενυδρείο με american cichlids...όσο για το SAE είναι η γνώμη μου και η εμπειρία μου ότι είναι άχρηστα και ενοχλητικά ψάρια καθώς όσο είναι μικρά ναι μεν δουλεύουν αλλά μόλις μεγαλώσουν λίγο γίνονται τελείως τεμπέλικα και παρενοχλούν και τα tank mates τους...αυτά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01676 seconds with 11 queries