Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 19-02-10, 23:20
Το avatar του χρήστη iovis2g
iovis2g Ο χρήστης iovis2g δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 13-02-2010
Περιοχή: kavala
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή βΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ANCISTRUS

Παιδια ευχαριστω για την βοηθεια,θα σας πω ομως και ενα προβλημα που εχω αλλα και μια απορια.
-οταν ριχνω τροφη οτιδηποτε και να ειναι, την τρωνε πρωτα τα αλλα ψαρια(κιχλιδες και 2 σκαλαρι)και μενει ελαχιστη εως καθολου για τα ανσιστρους.Αναγκαζομαι μερικες φορες να ριχνω πιο πολυ απο οτι πρεπει για να μεινει και για τα ανσιστρους αλλα ουσιαστικα πετυχαινω να ρυπαινω το ενυδρειο μου και να παραταίζω τα αλλα ψαρια.Μονο τα χαπακια εχουν λιγη διαρκεια και διατηρουνται αρκετη ωρα για να βγουν τα ανσιστρους απο τις κρυψωνες τους και να φανε(ειναι και ντροπολα και κρυβονται με την παραμικρη δονηση).
-Καποτε ειχα δοσει στον κουμπαρο μου ανσιστρους απο γεννα που ειχα κανει και οταν μετα απο καιρο τα ειδα ειχαν μεγαλωσει πιο πολυ απο τους γονεις τους οι οποιοι μεγαλωσαν σε πολυ μεγαλυτερο ενυδρειο ,με πιο καθαρο και μαλακο νερο.Ετσι μου δημιουργηθηκε η απορια μηπους τελικα τα ανσιστρους θελουν πιο σκληρο νερο αρκετη τροφη και ακαθαρτο(γεματο περιττωματα) πυθμενα?ισχυει???
-------------------------
Αυτο με τα λαχανικα και τα φρουτα δεν το επιασα.Υπαρχει τετοια τροφη ετοιμη ή το φτιαχνω εγω?

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iovis2g : 19-02-10 στις 23:20 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01438 seconds with 10 queries