Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 15-02-10, 20:55
Raven Ο χρήστης Raven δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 11-07-2007
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 5.423
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kifinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αληθεια με τι φακο τραβας αυτες τις φωτογραφιες?Mε εναν macro 90αρι και converter 1:1.
Εγω λοιπον σχετικα με τις crs αγορασα 20 απο το γνωστο μαγαζι στα προαστια, και χωρις να ξερω δεν εκανα την σχετικη πολυωρη προσαρμογη και τις εριξα στο 500αρι. Εκανα να τις δω επανω απο μηνα, νομιζα οτι ψωφισανε ολες, αλλα τελικα φανηκανε μετα απο μηνα μολις μεγαλωσανε λιγο.
Θεωρω οτι ο Θρυλος ειναι πιο ομορφος. Προσωπικη μου αποψη βεβαια.Δεν ειναι θρυλος Χρηστο ! Ειναι γεγονος οτι ειναι απο τις πιο ευθραυστες και ευαισθητες γαριδες. Αν δεν κανω λαθος εχεις CO2 στο 500αρι που ριχνει το ΡΗ. Οποτε αν εκανες τουλαχιστον 1 ωριτσα προσαρμογη ισως αντεξαν ολες. Εγω εκανα 4 ωρες γιατι επρεπε να ξεστησω ολο το ενυδρειακι και να βγαλω το νεκρο βραχο και τα οστρακα που ανεβαζαν το ΡΗ στο 7,8-8,0. Γενικα καλυτερα τουλαχιστον 2 ωρες προσαρμογη για να ειναι κανεις σιγουρος.
Αλεξ να τις χαιρεσαι. Ευχαριστω ! να σου Ζησουν κι εσενα και καλες γεννες.
Πηρα κι σημερα μια και την εβαλα στο μικρο ενυδρειακι που εχω τις red cherry, να δω αν θα αντεξει, κατεβασα την θερμοκρασια στους 25,5 και απο προχθες και το ph περιπου στο 7.
Ξερω οτι θελουν πιο οξυνο νερο αλλα σιγα σιγα μην παθουν και τιποτα η red cherry.Αν προσαρμοστουν και εχουν σταθεροτητα, τοτε και στο ΡΗ 7 θα εχεις γεννες και θα τα πανε μια χαρα., Το ιδανικο βεβαια οπως λες ειναι 6,4-6,8
Το πιο σημαντικο για να εχει κανεις αναπαραγωγη, (περαν της χημειας νερου και της θερμοκρασιας) ειναι πολυ καθαρο νερο και αφθονη τροφη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01710 seconds with 11 queries