Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 17-01-10, 23:44
rocker1970 Ο χρήστης rocker1970 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2010
Περιοχή: Θεσσαλονικη
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή ???Απορια???

Καλησπερα παιδια.Ειμαι καινουριος με το συγκεκριμενο χομπι.Πριν μια βδομαδα αγορασα ενα ενυδρειο 60 λιτρων,εριξα μισο μπουκαλακι αντιχλωριο γιατι μου το ειπε ο καταστηματαρχης ...την επομενη μερα εριξα το aquavital stress-protect μισο μπουκαλακι που επισης μου το ειπε ο ιδιος και στην συνεχεια την επομενη μερα εριξα ενα φακελακι aquavital nitrigon 1 και ενα φακελακι nitrigon 2,αφου τα εκανα αυτα αφησα το ενυδρειο για πεντε μερες χωρις φυσικα να εχω βαλει ψαρια...Η θολουρα που υπηρχε στην αρχη αρχισε να φευγει και το νερο εγινε καθαρο ..θα ελεγα τζαμι!!!!και ετσι αποφασισα να βαλω καποια ψαρακια...Στις δυο πρωτες μερες αφου ειχα βαλει τα ψαρακια ολα πηγαιναν ρολοι,αλλα την τριτη μερα το νερο αρχισε να θολωνει και σημερα απανω στην επιφανεια σχηματιστηκαν κατι σαν αφρος....εκανα αλλαγη νερου το 1/3 του ενυδρειου πριν δυομιση ωρες αλλα προς λυπη μου παρατηρησα στην επιφανεια του ενυδρειου ακριβως το ιδιο συμβαν δηλαδη αφρους... Καταρχην να μου πει καποιος αν αυτο ειναι καλο η κακο για το ενυδρειο μου,και αν οι συχνες αλλαγες νερου εξαφανιζαν τους αφρους!?!?!παρεπιπτοντως τα ψαρακια μου ζουν αλλα δεν ξερω για ποσο!!??!!
Ευχαριστω εκ των προτερων.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01423 seconds with 11 queries