Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #103  
Παλιά 10-01-10, 09:44
Το avatar του χρήστη fishme1
fishme1 Ο χρήστης fishme1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2006
Περιοχή: νεαπολη-νικαια
Μηνύματα: 1.163
Προεπιλογή

ρε παιδια !

στο γυμνασιο πηγαινα και επιανα καρδερινουλες κλπ με ξωβεργες , ευτυχως λογω μη δυνατοτητας μετακινησης τοτε περιοριζομουν στο ορος αιγαλεω οπου τα πουλια δεν ειναι πολλα και ποτε δεν επιασα πολλα , καποια στιγμη τα ελευθερωσα ολα τελικα

ειχα επισης παπαγαλακια και παραδεισεια και ενα καναρινακι

τα παραδεισεια μου τα ειχε φερει ο πατερας μου απο την Ινδια που ειχε παει ταξιδι ηταν 2 και δυστηχως αγρια πιασμενα , δεν ειχαν κλουβι ποτε , ειχα απλα μια γλαστρουλα σε ενα τραπεζι το φαι τους και το νερο τους και δεν φυγαν ποτε απο εκει ουτε οταν τα εβγαζα στο μπαλκονι

το καναρινι το αφηνα να πετα μεσα στο δωματιο και οταν χορταινε πτησεις εμπαινε παλι μεσα μονο του

τα πουλια του Καναρινη σε τι διαφερουν ; ειναι ολα γεννημενα στην αιχμαλωσια

τα γερακια επισης πανε για εκπαιδευση και πετουν στο βουνο ελευθερα αν θελαν θα φευγαν

για του λογου το αληθες

πριν 1 χρονο περιπου ειχα παει με τον Παρη τον σκυλο μου στο βουνο ηταν λυτος και του μαθαινα το μαζι χωρις λουρι στους ησυχους δρομους του βουνου , καποια στιγμη πετυχαινουμε ενα παιδι -τον ξερεις Μαριε - με ενα γερακι αυτο τρομαξε οταν ειδε τον σκυλο και πεταξε σε εναν διπλανο βραχο

ο σκυλος μιας και δεν γνωριζε τελεια να περπαταει μαζι μου χωρις λουρι ενθουσιαστηκε και ετρεξε να πασει το γερακι το οποιοξαναπηγε στον εκπαιδευτη του ο σκυλος το ακολουθησε τοτε αυτο αρχισε να πεταει προς μια συγκεκριμενη κατευθυνση

ο εκπαιδευτης ηρεμος μου λεει " μην ανησηχεις για τον σκυλο το γερακι θα παει στο αμαξι μου που εχει μεσα την κλουβα της οπου νιωθει ασφαλεια "

ετσι και εγινε εκατσε στην σχαρα του αμαξιου και δεν ξανακουνηθηκε απο εκει

αν ηθελε θα εφευγε νομιζω
__________________


διαθετω καλλιεργειες ζωντανων τροφων για τα μελη του πανελληνιου συλλογου φιλων του ενυδρειου
Νικος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01659 seconds with 11 queries