Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 07-01-10, 19:23
Το avatar του χρήστη Vodka
Vodka Ο χρήστης Vodka δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2009
Περιοχή: Τρίκαλα
Μηνύματα: 29
Προεπιλογή

Και γω το ίδιο άγχος είχα με τα μικρά στην αρχή, μάλλον δεν έτριβα καλά τα φυλλαράκια και δεν μπορούσανε να τα φάνε (ίσως να ήταν η ιδέα μου), την επόμενη μέρα προμηθεύτηκα μια τροφή για νεογνά (tetramin baby) και τα μικρά την τίμησαν και με το παραπάνω (ίσως πάλι δεν είχανε όρεξη την πρώτη τους μέρα και αν συνέχιζα με το τριμμένο φυλλαράκι θα το συνήθιζαν). Πάντως και γω φοβήθηκα στην αρχή για το αν τρώνε. Για αρτέμια δοκίμασα sera artemia-mix (φακελάκια). Πάντως αν και τα δικά μου κοντεύουν να γίνουν μοσχάρια (ένα βήμα πριν το στρατό) ακόμα με baby τα ταίζω κυρίως (έλληνας γονιός τι να λέμε τώρα ).

Και να ρωτήσω και κάτι στο πνεύμα του θέματος :
Κρόκος αυγού ?? Υποθέτω πως η πρωτείνη κάνει καλό στα μικρά γκάπυ (όπως εξάλλου σε κάθε είδους μικρό ). Από βρασμένο αυγό τρίβεις μια πολύ μικρή ποσότητα ή ακολουθείς κάποια άλλη διαδικασία ? Ή μήπως με το 'κρόκο αυγού' εννοείς κάτι άλλο ? (στο τσακ είμουνα πριν λίγο καιρό να φυτέψω φακές στο βαμβάκι, φακή άκουγα, κρυψώνες για τα μικρά άκουγα, γι'αυτό σου λέω). Κανένα πρόχειρο λινκ ? (στην αναζήτηση το 'κροκος' δεν μου έβγαλε και πολύ χρήσιμα αποτελέσματα για γκάπυ).
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01470 seconds with 11 queries