Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 20-12-09, 17:26
Το avatar του χρήστη Strahos
Strahos Ο χρήστης Strahos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-10-2005
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kwstas Εμφάνιση μηνυμάτων
οοοοοολα αυτα τα εχω διαβασει
σε ευχαριστω Ηλια,ελπιζω να εχεις αδειο το φακελο των πμ σου γιατι ισως χρειαστει να σε πριξω

και γω καταληγω στα πλαστικα οσο και αν δεν το θελω λογω μυκητιασεων και σοβαρων μολυνσεων απο το υποστρωμα που θα χρειαστει.

εχεις να προτεινεις κατι για το τερραριο?κατι για μονιμη υγρασια περα απο το ψεκαστηρι?
σκεφτομαι να βαλω και εναν eliwell με αισθητιρα εξωτερικου χωρου να ελενχει την λαμπα θερμασης μιας και κατελληξα να μην βαλω αντισταση η πετρα,λογο εγκαυματων.
η υπεριωδης λαμπα θα ελενχεται με χρονοδιακοπτη.


Δημητρη την πετσετα την εβαλα γιατι:
-μολις την εβγαλα απο το μπανιο και ηθελε σκουπισμα
-με εχει χαρακωσει ασχημα σε ολο μου το χερι και το λαιμο(μιλαμε για αιμα..δεν εχει κανει μανικιουρ)
βλεπεις το ζωντανο δεν το ειχε παρει κανενας στα χερια του εδω και χρονια και οσο να ειναι αγριεψε και ηθελε να φυγει

Υ.Γ.πολυ καλα τα λες....
έχει χώρο ο φάκελος μην φοβάσαι
Εγώ θα έλεγα καλύτερα με το ψεκαστήρι γιατί η μόνιμη υγρασία επωφελεί βακτηρίδια και μύκητες...

Θα έλεγα να βάλεις 2 λάμπες θερμότητας κατά μήκος του basking spot γιατί είναι και μεγάλο το ζώο και οπωσδήποτε να τεστάρεις με θερμόμετρα την θερμ/σία βάζοντάς τα ακριβώς εκεί που θα βρίσκεται το ζώο όταν "λιάζεται". Τωρα τον εξωτερικό θερμοστάτη πως μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις για τις λάμπες είναι λίγο δύσκολο, γιατί αλλού θα είναι ο αισθητήρας κι αλλού το σημείο που σε ενδιαφέρει (εκεί που ξαπλώνει το ικγυ)

ά και ξέχασα, βλέπω στην ουρά δεν έχει φύγει ακόμα το δέρμα, μπορείς πάντα να βοηθάς τις προβληματικές περιοχές με baby oil και ελαφρό μασάζ
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01538 seconds with 10 queries