Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 13-12-09, 09:17
Το avatar του χρήστη almost
almost Ο χρήστης almost δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-11-2009
Περιοχή: Ελλάδα
Μηνύματα: 892
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fitos100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Almost και εγώ κάπως έτσι ξεκίνησα. στις αρχές πήγαινα να αγοράσω κάτι αλλά πρώτα έκανα έρυνα αγοράς. Όταν το ένα μαγαζί έχει τον αραγωνίτη της carib sea με 62 Ευρώ τα 9Kg και από Αθήνα το βρίσκω 32 Ευρό τότε εγώ γιατί να ξαναπάω εκεί να ψωνίσω. Όταν σε άλλο κατάστημα πήγα να πάρω ένα σαλιγγάρι και μου λέει ότι έχει 18 Ευρώ και όταν το ρώτησα γιατί τόσο ακριβό? κι αυτός να μου απαντάει ότι είναι turbo και εγώ μετά να το βρίσκω με 4,50 Ευρώ τότε πες μου τι να κάνω??
Για αυτό έγραψα ότι χρειαζόμαστε ένα καλό μαγαζί. 'Έχω ενυδρείο από το 1983 και πριν έξι μήνες πήγα σε ένα "καλό μαγαζί" και τον ρώτησα για κάτι ξιφοφόρους που ήταν θέμα ωρών να ψοφήσουν (τίγκα στο ικ) και μου είπε ότι έτσι κάνουν τα ψάρια αυτά και ότι οι βούλες είναι στο χρώμα τους.
Το πρώτο μαγαζί με ενυδρεία είχε ανοίξει δίπλα στην Φιλαρμονική Πατρών (1983-1984) και του είχε γεννήσει ένα χρυσό μόλυ. Ήθελε να μου πουλήσει τα μωρά (λέγοντας ότι θα ζήσουν όλα). Δεν θυμάμαι πόσες δρχ αλλά θυμάμαι ότι 4 μωρά τα πωλούσε όσο ένα ενήλικο ψαράκι και φυσικά δεν πήρα γιατί τα είχα βρει ακριβά.
Ένας άλλος ήθελε να μου πουλήσει το αυγό ενός παπαγάλου (σαν αυτόν που είχε ο Μάκης στην τηλεόραση) γιατί θα γινόταν παπαγάλος και ήταν ευκαιρία.
Αυτούς και άλλους πολλούς τους πέταξε η αγορά.
Ακόμα εδώ στην Πάτρα, νομίζουν ότι το να έχεις ενυδρείο σημαίνει ότι έχεις άπειρα λεφτά και είσαι ηλίθιος και άρα μπορούν να στα πάρουν


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από fitos100 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ γνωρίζω το παιδί που έχει το άλλο μαγαζί και είναι ο μόνος που δεν είχα ποτέ πρόβλημα μαζί του. Πάντα με βοηθούσε σ' ότι απορίες είχα μέχρι να μάθω, είναι ο μόνος που με απέτρεπε από αχρείαστες αγόρες, πάντα είχε πιο χαμηλές κατα πολύ από τους υπόλοιπους και είναι ο μόνος που έβρισκε και μου παρέγγελνε προϊόντα που δεν είχε και εγώ τα ζητούσα.
Ναι είναι φιλικός, ειλικρινής και εξυπηρετικότατος και το βασικότερο από όλα, πρώτα ήταν χομπίστας και μετά έγινε επαγγελματίας (αν και πλέον εγώ ψωνίζω τα πάντα εκτός από ψάρια μόνο μέσο internet). Και ο συνέταιρος του επίσης είναι πολύ καλό “παιδί” (θα μου πεις τι θα έλεγα, αφού είναι φίλος μου, αλλά είναι όντως).
Απλά, δεν βιάζομαι να πω ότι επιτέλους έχουμε κατάστημα.
Άσε να στρώσει το μαγαζί (η πρώτη μου επίσκεψη για αγορά θαλασσινών ψαριών εκεί θα είναι) και εδώ είμαστε να πούμε τα καλά του και τα κακά του.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01666 seconds with 11 queries