Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #38  
Παλιά 04-12-09, 12:50
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από black_caviar Εμφάνιση μηνυμάτων
σιγουρα και εγω κανω λαθη μιας και δεν ειναι κατι που ασχολουμαι πολυ καιρο...
κ για αυτο το λογο παρακαλω αν κρινετε οτι κατι ειναι ακριβο ή οταν κανω καποιο λαθος θελω να μου το λετε προκειμενου να βελτιωθω και εγω αλλα και να μπορεσουμε να συνεργαστουμε ακομα καλυτερα.
πχ παρατηρησα οτι εχω πολυ καλες τιμες για μεγαλα ενυδρεια (πχ180χ70χ60=830 ευρω) κ κακες για μικρα(60λιτρα-8αρι=170ευρω)
παρακαλω πειτε μου τη γνωμη σας οποια και αν ειναι αυτη προκειμενου να αλλαξω ή οχι το τροπο που κοστολογω τα ενυδρεια μας
ευχαριστω!
γνωμη μου, είναι λάθος να κρίνεις τις τιμές των τζαμιών με τις τιμές των ενυδρείων.

είναι άλλο να θέλω να αγοράσω 5 τζάμια, τα οποία εγώ μετά θα φτιάξω ενυδρειο και άλλο πράγμα αγοράζω ενυδρειο.

είμαι σίγουρος ότι και τις τιμές τζαμιού γνωρίζεις, αλλά και το κόστος για ρονταρισμα. από εκεί και πέρα είναι δικό σου θέμα πόσο κέρδος θέλεις να βγάλεις.

επίσης το καλές τιμές είναι πάντα σχετικό, πόσο μάλλον όταν το κοινό που απευθύνεσαι είναι μια οργανωμένη κοινότητα και οι αναζητήσεις είναι κοινές.
λες ότι για ένα ενυδρειο 180*70*60 τα 830 ευρώ είναι καλά. εγώ θα σου πω ότι είναι μέτρια. πληροφοριακά για ενυδρειο 200*60*70 και 15αρι τζάμι έχω καλύτερη τιμή από αυτή.

όλα αυτά θέλω να ξέρεις ότι στα λέω καλοπροαίρετα και με την καλύτερη διάθεση ώστε να αποκτήσει το φόρουμ το "δικό" του τζαμά. κάτι το οποίο το βρίσκω εξαιρετικά χρήσιμο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01442 seconds with 10 queries