Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #220  
Παλιά 28-10-09, 10:37
kalaxan Ο χρήστης kalaxan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-09-2009
Περιοχή: Περαία-Θεσσαλονίκης
Μηνύματα: 370
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bokostas Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν έχουμε και λέμε: Συμμετοχές για τη συνάντηση της Κυριακής 1/11 στο Bennigan's:


kalaxan ποιό φίλτρο έχεις στο 98λιτρο, μήπως ταιριάζουν τα σφουγγάρια να σου φέρω κανένα μπολιασμένο?
Εχω το biobox2 του panos1972 στο οποιο εχω βαλει μακαρονι και σφουγκαρια.

Χθες αγορασα και τεστακια.Η αμμωνια με το sera test βγάζει κίτρινο με μια πολύ ελαφριά απόχρωση του πρασινου Μετά τα 5 λεπτά,σε σχέση με το νερό του δικτίου,σε καμία περίπτωση δεν πάει στην επόμενη κλίμακα),( τα νιτρωδη(εκεί μου κιτρινίζει) ειναι μηδενικά και τα νιτρικά χαμηλά..Για αυτά πήρα τα στικάκια actitest της aquael,( μου τα παινεψe απο το petshop οτι τουλάχιστουν στα νιτρικά-νιτρωδη βγαζουν αξιοπιστα αποτελεσματα).....

Είπα την παρασκευή να περάσω από συνδίκτιο να μου δωσει ενα μονομαχο και μπολι(του ζητησα) για το 17λιτρο.
Πειτε μου αν βιαζομαι πολύ για κάτι για το οποίο θα έπρεπε να περιμένω ή έκανα κάτι λάθος...

Σίγουρα έπρεπε να τα χαλαλίσω και να πάω μόνο για apiΤην επόμενη φορά θα πάω σίγουρα.
Πάνο γιατι συγκεκριμένα να γίνεις κακός?
ΥΓ Είδα πολύ υψηλές τιμές ph και σκληρότητες..τα ίδια όμως είδα και στο νερό του δικτύου..πρέπει να είναι πολύ μάπα το νερό μας...(ευτυχώς πίνουμε εμφιαλωμένο.)Στην αλλαγή που έκανα χθες έβαλα στα 2 goldfish 8 λίτρα απιονισμένο και τα υπόλοιπα 8 βρύσης.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kalaxan : 28-10-09 στις 10:37 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01860 seconds with 10 queries