Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #50  
Παλιά 10-10-09, 20:15
stefan Ο χρήστης stefan δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-08-2009
Περιοχή: Ευβοια
Μηνύματα: 86
Προεπιλογή

Παράθεση:
Δες μία εναλλακτική για το καπάκι, αυτό φτιάχνω εγώ τώρα. Η ιδέα είναι στο μεσαίο κουτί που στηρίζονται οι λάμπες να μπουν τα μπάλαστ (όπως στα juwel)
Δεν με βολευει ετσι, θα βάλω μια στην μεση και πίσω τις τους ανεμιστήρες 3 να βάζουν και 1 να βγάζει και αλλες 2, μια μπροστά και μια πίσω.

.
Παράθεση:
...αν και δε ξερω το μπατζετ που μπορει να φτασει και επειδη το εχω κανει σε δικη μου κατασκευη(και χαριζει οφειλω να πω) θα πηγαινα σε ετοιμη λυση.
Κομπλε με τις λαμπες και ειναι στις διαστασεις σου,βεβαια τα 180 περιπου που κοστιζει(με τα μεταφορικα μεσα) δεν ξερω κατα ποσο τα "αντεχεις"

υ.γ...αληθεια πρωτη φορα κολλησες ενυδρειο...και πηγες σε τοσο μεγαλο?
και έτοιμο να το πάρεις πάλι θα κάνεις αλλαγες για ανεμιστήρες κτλ...
ασε που πήγα πρωί πρωί και πήρα τα ξύλα. το έχω δέσει είδη τώρα πάει για στοκάρισμα μετά ξύσιμο κτλ....
Πρώτη φορά κολλήσα τζάμια, δεν είναι και τόσο δύσκολο αν προσέξεις ορισμένα πράγματα ο φίλος που το κολλήσαμε μαζί περίμενε να δει το αποτέλεσμα και το επόμενο θα είναι το δικό του.
-------------------------
Η αρχική βάση είχε ντυθεί με μελαμίνες αλλα μου βγήκε χάλια οπότε ή θα τα πετούσα όλα (και μου είχαν πιάσει και καλά τον κ@λ@ στην αγορά τους) και θα έβαζα καινούργια ή θα προσπαθούσα να μαζέψω την υπάρχουσα κατάσταση και έτσι πήρα την απόφαση να βάψω τις μελαμίνες, μου βγήκε η ψυχή τριψίματα, σκοκαρίσματα, ξανά και ξανά αστάρι 2 φορές και 4 χέρια βάψιμο με πιστόλι. Το αποτέλεσμα είναι καλό οχι τέλειο αλλα καλό παρακάτω βλέπετε το αποτέλεσμα και τον κόπο μιας βδομάδας.



Συναρμολόγισα και το καπάκι στοκαρίστικε και τρίφτηκε αυριο ατάρι και βαφή.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη stefan : 10-10-09 στις 20:15 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01526 seconds with 11 queries