Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 27-09-09, 17:33
Το avatar του χρήστη steady
steady Ο χρήστης steady δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-02-2005
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ(ΚΑΤΩ ΠΑΤΗΣΙΑ)-ΚΑΛΑΜΑΤΑ
Μηνύματα: 2.320
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην steady
Προεπιλογή

τι διαστασεις εχει το ενυδρειο σου φιλε?εχεις καποιες καλες επιλογες αε αυτα τα λιτρα μαλλον θα πρεπει να αρχισεις να ψαχνεις βαση ειδων και συμβατοτητας να δεις τι σου αρεσει σαν λιμνες και σαν στησιμο δεν εχει παρα μικρες διαφορες οι οποιες κυριως βασιζονται στις απαιτησεις των ψαριων αρχισε να διαβαζεις βασικα για την καθε λιμνη και να βλεπεις ποια ψαρια σου αρεσουν και συζηταμε συμβατοτητα και στησιμο μετα

το πως θα γινει το στησιμο εχει σχεση με το τι ψαρια θα βαλεις για το αν θα χωρισεις με φυσικα συνορα νοητες περιοχες κτλ κτλ

εγω στο ταγκανικα μου εχω μη ασβεστολιθικη αμμο που βρισκεις σε μαντρες οπως ο ερμης σε γελιες τιμες(20 κιλα 10-15ε) και την προτιμω γιατι εχει ποιο φινα κοκομετρια απο θαλασσης και ειμαι σιγουρος οτι δεν θα χει αντηλιακο

τωρα σιγουρα ειναι ποιο βολικο σε ενα τετοιο ενυδρειο να χεις ασβεστολιθικα υλικα για να μην χρειαζεται να ριχνεις διαφορα και να φτιαχνεις παραμετρους αλλα μια καλη ποσοτητα ασβεστολιθικων πετρων θα κανει τη δουλιτσα εγω και αυτες τις πειρα αμα μαντρα υλικων αλλα μπορεις να παρεις και απο παραλια η βουνο οπως θες εσυ

βεβαια συνηθως οι βουνισιες ειναι λιγο ποιο αιχμηρες και αγριες κατι που δεν βολευει τοσο τα ψαρια ειδικα αν τρεφονται απο αυτες και δεν συμβαδιζει και με την εικονα της λιμνης που εχει κυριως πεπλατισμενες και στρογγυλεμενες πετρες
__________________
ΚωΣτΑς
διαβαζω για την εξεταστικη...οχι για μενα για τη φουκαριαρα τη μανα μου
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01491 seconds with 11 queries