Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #182  
Παλιά 05-09-09, 20:03
Το avatar του χρήστη maria p
maria p Ο χρήστης maria p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 03-01-2009
Περιοχή: χαλάνδρι
Μηνύματα: 1.891
Προεπιλογή

στον ενικό οκ.
είχα μέρες να "μπω" και βλέπω εξελίξεις... μπράβο μπράβο.
εγώ επί των φυτών γιατί από λίμνες ότι ξέρω το έμαθα εδώ βλέποντας την εξέλιξη της δικής σου.
μ άρεσε η περίφραξη με την ξυλεία του φίλου μας και φυσικά είναι μια καλή λύση στην έλλειψη χώρου. όμως στην περίπτωσή του είδα πως έχει περιμετρικό χώρο για φύτεμα που θα σπάσει την ενιαία όψη του ξύλου. το καλάμι είναι κι εμενα στο μυαλό μου ένα αγαπημένο υλικό αλλά βλέποντάς το στην εφαρμογή του σα να κάνει πρόχειρες τις κατασκευές. συνεχίζω να θεωρώ το ρυχόσπερμο ιδανικό γιατί δεν χρειάζεται φράχτης , θα καλύψει απόλυτα το συρματόπλεγμα. ξανακοίταξα τον χώρο σου, έχεις δύο δέντρα και στο τέλος αριστερά υπάρχει στέρεο έδαφος. αν δω λίγο καλύτερα το σημείο θα σου πω σίγουρα αλλά πιστεύω έχεις σημείο να πατήσεις δυο τρείς γλαστρες . για να σου δώσω να καταλάβεις, εγώ έχω βάλει μία ρίζα στην πόρτα υπογείου σε κιούπι. έχει καλύψει το τοιχείο έξω από την πόρτα 1,20 Χ 1,80 περίπου, έχει ανέβει μέχρι το ισόγειο κι έχει απλωθεί στο κάγκελο της σκάλας του υπογείου σε μήκος δύο μέτρων περίπου. μία ρίζα με σχετική έλλειψη φροντίδας γιατί είναι σε επαγγελματικό χώρο.
τώρα το κιόσκι μ αρέσει. ίσως κάπως ογκώδες ή ογκώδες φαίνεται λόγω του σημείου φωτογράφισης.
θα έλεγα πάλι στις τέσσερις γωνίες αναρριχώμενα φυτά. τα μικρά κακτοειδή ταιριάζουν κοντά σε πιο γυμνά σημεία. το μηχάνημα για τα ζωύφια κρύβεται με κρεμαστές γλάστρες ή και ελαφρά πανιά που μπορείς να διακοσμήσεις αλλά το θεωρώ πιο τελευταίο θέμα.
 
Page generated in 0,01907 seconds with 10 queries