Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 19-08-09, 15:23
Το avatar του χρήστη GeFior
GeFior Ο χρήστης GeFior δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2007
Περιοχή: ΚΩΣ
Μηνύματα: 126
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tolis Εμφάνιση μηνυμάτων
Εμενα μια χαρα μου φαινεται η συζητηση και ας συνεχιστει.
Οι κιχλιδες της λιμνης μαλαουι που ζουν, αναπαραγονται, τρεφονται, σε αμεση συναρτηση με πετρες, θελουν πετρες και σπηλιες, και λιγη σημασια εχει αν θαναι πετρες φερμενες απο τη λιμνη, αγορασμενες απο τον Ερμη, μαζεμενες απο την υπαιθρο, η ακομα και τουβλα με τρυπες, αρκει να πληρουν τις προυποθεσεις που ζητανε αυτα τα ειδη, δλδ ναναι πολλες, να σχηματιζουν περιοχες μικρες και μεγαλες και καταφυγια αφθονα.
Και επι του θεματος, δειτε τα βιντεο που ανεβασε ο δελτας, ειναι πολυ κατατοπιστικα ως προς την ποικιλια διαταξης, μεγεθους, σχηματος και χρωματος των πετρων, αναλογα της περιοχης που βρισκονται, του βαθους και κατα ποσο ειναι καλυμμενες με αλγες η οχι - αλλου ειναι τετραγωνες, αλλου στρογγυλες, αλλου κατασπρες κλπ. Δειτε κι ενδεικτικα μερικες φωτο (σορρυ για το "@" που εχουν στο κεντρο αλλά ειναι κομματια απο βιντεο που εχει δωσει ο Ad Konings στο συλλογο για το σεμιναριο και δεν μπορω να τις δημοσιευσω "καθαρες").
Απ'οτι καταλαβαινω υπαρχει μια διαφωνια μεταξυ εσου και του mikenuke οσον αφορα το διακοσμο με πετρες για τα βιοτοπικα ενυδρεια malawi.
Αν τωρα εσεις διαφωνειτε καταλαβαινεις τι θολο τοπιο δημιουργεις λεγοντας για τουβλα, και πετρες απο ΕΡΜΗ.
Με απογοητευσες τα μαλλα.
-------------------------
Τωρα που το σκεφτομαι, πιο ψυχραιμα δεν ειναι κακη, δεν ειναι καθολου κακη ιδεα του Τολη με τα τουβλα.
Σκεφτομαι στο επομενο ενυδρειο και γιατι οχι σ'αυτο που εχω, θα το διαλυσω και θα αναπαραστησω τους ουρανοξυστες της Νεας Υορκης κολλωντας το ενα τουβλο πανω στο αλλο με σιλικονη, και σε διαφρετικα υψη, βαζοντας κατω τα πιο μεγαλα τουβλα.
Και φυσικα θα βαλω τους διδυμους πυργους, ουτε λογος, μετα θα φραξω τις τρυπες με σιλικονη για να γινουν ανεξαρτητες φωλιες, πολλες φωλιες τοσες που θα τρελλαθουν οι κιχλιδες μου.
Μιλαμε οτι καθε μερα θα αλλαζουν και οροφο.
Θα φυγουv οι κιχλιδες μου απο το neaterdal περιβαλλον, φτανει πια με τις πετρες και τις σπηλιες, και θα πανε στο πολιτισμο.
New York Cichlidae's. Μιλαμε για πολυ high περιβαλλον.
Καλα δεν πιστευω να κλεψει κανεις την ιδεα μου, ετσι?
Σιγουρα μια κριτικη καλη την εχω.
__________________
You might wake up one day and realise that you lost a stone while you were too busy searching for diamonds...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη GeFior : 19-08-09 στις 15:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01589 seconds with 11 queries