Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #37  
Παλιά 18-08-09, 16:37
Το avatar του χρήστη GeFior
GeFior Ο χρήστης GeFior δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 22-04-2007
Περιοχή: ΚΩΣ
Μηνύματα: 126
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από svasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
Επειδή κάποιοι σου κάνανε σκληρή και ίσως άδικη κριτική δεν είναι λόγος να προσπαθείς να πάρεις το αίμα σου πίσω με επιθετικότητα. Μπορεί και να έχεις δίκαιο... εγώ είμαι της άποψης της δικιάς σου όσο αναφορά τα βιοτοπικά ενυδρεία... διαφορετικά παύουν να είναι τέτοια. Άλλα να χαρακτηρίζεις όλον τον κόσμο εφετζή και για το θεαθήναι δεν νομίζεις ότι αδικείς πάρα πολύ κόσμο. Θα μπορούσες απλός να πεις την άποψή σου με ευγένεια και ποτέ δεν ξέρεις μπορεί να γινόταν η δουλειά σου (δηλ, να αναφέρεις τα στραβός κείμενα κατά την άποψη σου χωρείς να δημιουργηθεί αρνητικό κλίμα). Τέλος πάντων θεωρώ πως έχεις δίκαιο και πας να το χάσεις.
Καλή συνέχεια σε όλους
Κατ'αρχας η κριτικη αυτη μου εγινε πριν δυο χρονια και φυσικα δεν περιμενα δυο χρονια να βγαλω την επιθετικοτητα μου, οπως λες και δεν νομιζω με ενα γενικο χαρακτηρισμο που κανω να γινομαι αγενης.
Δεν ηταν ουτε αδικη ουτε σκληρη, απλως ειχα μαυρη αμμο.
Σαφως με παρεξηγησες.
Το παραπονο μου ειναι οτι αυτα που λεω και γινομαι και κακος και γραφικος περι βιοτοπικοτητας και που φυσικα τα εχω διαβασει εδω, θα επρεπε να τα λενε και να τα ξαναλενε οι παλιοι και οι πιο εμπειροι του φορουμ στις κριτικες τους.
Ομως αυτο δεν το βλεπω και ισως σ'αυτο να οφειλεται και η εξαρση ενυδρειων malawi που τελικα δεν ειναι malawi.
Παρ'εκτος και αν κρινουν και κατακρινουν με την απουσια κριτικης απο μερους τους.
Αλλη βαρυτητα εχει ο λογος τους και αλλη ο δικος μου, η μηπως μ'φηνουν να βγαλω εγω το φιδι α'π τη τρυπα και να γινω ο κακος.
Και επειδη βλεπω να χανω το δικιο μου οπως λες, σταματω να ειμαι κακος.
Η γνωμη μου για τα βιοτοπικα ειναι αυτη που ειναι.
Τελος.
__________________
You might wake up one day and realise that you lost a stone while you were too busy searching for diamonds...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01877 seconds with 11 queries