Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #51  
Παλιά 20-07-09, 13:01
water Ο χρήστης water δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 12-02-2008
Περιοχή: Rafina
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

και ποιο παλια οι γιατροι λεγαν οτι το τσιγαρο κανει καλο... τωρα λενε οτι δν κανει καλο... Το 8εμα ειναι οτι οι αλαγες νερου πρεπει να γινονται.. ειχα guppies οσο και αν εκανα αλαγες νερου παντα ειχα απολειες... οταν τα παρατισα στιν μοιρα τους ειχα γεμισει απο 4 σε 120 περιπου μικρα μεσα σε ενα 125αρι ενιδριο και εδινα οπου ι3ερα...

το 8εμα ειναι οτι μετα απο λιγο καιρο πολα απο τα νεα πε8εναν μι εχοντας νεο νερο...

το 8εμα δν ειναι αν μπορουμε εστο με απαν8ροπους τροπους (για εμενα απαν8ροπο ειναι )
να δουμε αν μπορουν να ζισουν...

παιδια εχω ενα βελγικο λυκοσκυλο και δν του βαζω νερο.. δν εχει πε8ανει αρα δν εχει αναγγη το νερο...

με καταλαβενεις τι 8ελω να πω ε ?

δν παει να πει οτι επιδι δν πε8ενει οτι περναει και καλα αν μπορουσε να πε8ανει 8α πε8ενε παρα να βασανιζετε.. και ναι πιστευω οτι αν βαλεις σε 1000 λιτρα ενα ψαρι και χορις αλαγες νερου 8α ειναι κομπλε.. τωρα ομως φιλε δικο σου ειναι το ενυδριο .. και εσυ οτι γουσταρεις του κανεις...

το 8εμα ειναι ομως να υπαρχει το μεσον που ειναι αυτο το φορουμ να ανταλαζουμε αποψεις με ευγενικο τροπο . ποιος 3ερει ολοι μα8ενουμε.. δν γενι8ικε κανενας και τα ι3ερε ολα

και να εχεις και λιγο ανοιχτο μιαλο οταν σου λενε κατι.. γιατι δν εχουν δικιο ??
οθτε εγω αλαζω νερο στα ψαρια μου οσο συχνα 8α επρεπε αλλα ντρεπομαι να κανω τεστ αμμωνιας... και φυσικα δν ζιτοκραυγαζω κιολας για αυτο που κανω... παντος μετα απο μια αλλαγη νερου ειτε με τα guppy που ειχα ειτε με τισ κυχλιδεσ που εχω τα βλεπω ποιο ζοιρα να τρεχουν και να παιζουν ευχαριστιοντας με για αυτι τιν αλαγη νερου...

ααα ειχα παρει ενα μικρο guppy μεσα σε ενα μπουκαλι μισολιτρου νερου και το ειχα παει σε εναν φιλο να το βαλει στο ενυδριο του..το 3εχναει και μετα απο 2 βδομαδες το βλεπει οχ λεει το περνει το βλεπει και το ψαρι ζουσε... του ερι3ε λιγο μπισκοτο και μετα απο 1 βδομαδα το πιγε στο ενιδριο του.. το ψαρι ακομα ζει απ'οτι 3ερω.. και το φοναζει νινζα τι παει να πει ομως οτι αφου τιν εβγαλε κα8αρι ειναι και ο σοστος τροπος ??

τεσπα δικαιομα του κα8ενος να κανει οτι του γουσταρει αλλα ας εχουμε και το χρεος απεναντι σε αυτο που αγαπαμε να το κανουμε σοστα...

αυτα τα ολιγα
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01580 seconds with 11 queries