Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 17-06-09, 04:49
DUKEMNUKEMgr Ο χρήστης DUKEMNUKEMgr δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-08-2004
Περιοχή: Salamis
Μηνύματα: 45
Προεπιλογή

Φίλε Raven, σ'ευχαριστώ για την συμμετοχή σου!

Να πώ πως δεν είμαι τελείως αρχάριος σε σχέση με τα ενυδρεία. Είμαι ιδιοκτήτης ενυδρείου απο την άνοιξη του 2004. Μία πενταετία δηλαδή. Μου αρέσει όμως να με αντιμετωπίζουν ως αρχάριο ούτως ώστε να λαμβάνω όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται και όσο περισσότερο αναλυτικά για να αποφεύγω την λάθος αντίλληψη πληροφοριών.
Γενικότερα ακόμα και τα αυτονόητα μου αρέσει να τα αναλύω όσο γίνεται!

Είμαι αρχάριος σε σχέση με τα είδη. Εξού και το λάθος στην αρχή της ενότητας, σχετικά με σύνθεση ψαριών που είχαν διαφορετικές ανάγκες. Όσον αφορά την επιλογή ειδών που προτείνονται για αρχάριους, κατέληξα σε αυτή την απόφαση καθώς ο στόχος μου είναι η δημιουργία ενός "εύκολου οικοσυστήματος".

Το ενυδρείο ήδη στρώνεται και σε λίγες ημέρες θα ξεκινήσω να βάλω τα φυτά.

Σχετικά με τον φωτισμό:
Το ενυδρείο μου, έχει απο την εταιρεία του 3 λάμπες τύπου T8 απόδοσης 25watt (75watt) σύνολο. 0.3 watt/lit
Αντιλαμβάνομαι ότι χρειάζομαι καινούριους μεγαλύτερους λαμπτήρες, οπου και θα τους αντικαταστήσω συντόμως.

Όσο για την αναπαραγωγική συνήθεια των guppy, προτιμώ να χαρίσω ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ, από το να θυσιάσω γόνους στην τροφική αλυσίδα.

Έπεται σχετική έρευνα για τα προτεινόμενα είδη, (φυτά και ψάρια) και περαιτέρο συζήτηση..

Ευχαριστώ και πάλι για την συμμετοχή. (Όλων εννοείται)
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01411 seconds with 11 queries