Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 02-06-09, 13:08
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gmavro Εμφάνιση μηνυμάτων
Το ενυδρειο ειναι για την ακριβεια 1.20 * 70 * 40 οποτε μαλλον τα λιτρα ειναι παραπανω , τωρα πιστευω οτι για αρχη αφου δεν εχω προβλημα τα χρυσοψαρα να κυνηγουν τα guppy θα τα αφησω ετσι , αν και το αντιθετο συνβενει ... Για την λυση που μου εδωσες μου φενετε πολυ ωραια και θα πρεπει να την ψαξω οστε να γινει ομορφο το αποτελεσμα ....
Τώρα βέβαια δε μιλάμε για 250, αλλά για 336 λίτρα ενυδρείο. Βέβαια, μαζί με το ξύλο, θα ήταν καλό να παίξεις και με πέτρες στο βυθό. Το πρόβλημα όμως εδώ είναι το ύψος.... Πώς θα διαχειριστείς το θέμα?


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gmavro Εμφάνιση μηνυμάτων
Με καποιους φιλους που συζητησα μου ειπαν οτι καποια απο τα φυτα μαλλον λογο λιπασματων ... κανουν το νερο να μην ειναι τοσο διαφανο , οποτε δεν ηθελα να κανω κατι τετοιο . Τωρα για λαμπες δεν θα ηθελα να παω σε κατι το πολυ τρελο και λογο οικονομιας και για να μην εχω πολλα τρεχαματα . Οι δικες μου ειναι 2 χ 25watt , και πιστευω οτι μπορω να τις αναβαθμισω με κατι καλυτερο . Αλλα δεν θελω να κανω κατι πολυ απαιτητικο .
Το μη διάφανο νερό είναι προϊόν των τανίνων που υπάρχουν κυρίως στο φλοιό του ξύλου, όπου και χρωματίζουν το νερό με μια καφέ προς ώχρα ανοικτή απόχρωση. Τα φυτά δεν ευθύνονται σε αυτό. Για να λερώσουν το νερό τα φυτά θα πρέπει να είναι σε ιδιαίτερα κακή κατάσταση αποσύνθεσης.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01632 seconds with 11 queries