Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #58  
Παλιά 25-05-09, 07:48
Το avatar του χρήστη in the pond
in the pond Ο χρήστης in the pond δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 24-05-2007
Περιοχή: ΚΥΠΡΟΣ
Μηνύματα: 3.198
Προεπιλογή

Φίλε Κρίσο, μια λίμνη για ΚΟΙ σίγουρα δεν είναι ούτε πισίνα, ούτε μια απλή δεξαμένη. Το ότι είσαι πολιτικός μηχανικός δε σημαίνει ότι μπορείς να καλύψεις απόλυτα το θέμα ψάρια και ειδικά στην σωστή μελέτη διατήρησής τους σε ασφαλή πλαίσια, χωρίς να θέλω να δώσω την εντύπωση ότι εγώ κατέχω τα πάντα. Από την απάντηση σου και μόνο φαίνεται ότι πραγματικά δεν γνωρίζεις από ΚΟΙ, ούτε από την υποδομή που πρέπει να τα καλύψει.

Εδώ είμαι για να βοηθήσω όσο μπορώ και όχι να αναλώνομαι καθημερινά σε δικαιολογίες και ανάπτυξη του βιογραφικού μου. Αν είναι να συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, θα προτιμούσα να σταματήσω εδώ και τώρα.

Το αρχιτεκτονικό/μηχανικό κομμάτι μιας λίμνης είναι το πρώτο και το βασικότερο, ΑΛΛΑ... πρέπει να γνωρίζεις και περισσότερα για τα ψάρια ώστε να καλύψεις όλα τα ενδεχόμενα, όλες τις παραμέτρους και όλα τα αν. Όπως και ένας μικροβιολόγος που είναι και εργάζεται καθημερινά με τα βακτήρια, δε σημαίνει ότι μέσω του επαγγέλματος του γνωρίζει την τη βιολογία που πρέπει να αναπτυχθεί σε ένα υγειές ενυδρείο.

...και για ένα ερώτημα που αιωρείται....εξασκώ το επάγγελμα του γραφίστα, έχω γνώσεις αρχιτεκτονικής και αδελφό συζύγου που σπουδάζει και τελειώνει μηχανική...αν λέει αυτό κάτι.

Επίσης, στα ξένα φόρουμ δεν είναι λίγοι αρχιτέκτονες και πολιτικοί μηχανικοί που μπαίνουν στον κόπο και ρωτάνε ακόμα και για απλά θέματα, ώστε να καλύψουν επιθυμίες πελατών τους για κατασκευή λιμνών. Ξέρεις, οι γνώσεις δεν είναι κακό πράγμα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Krisos Εμφάνιση μηνυμάτων
Ρε φιλε εισαι υπευθυνος σε ενα τοπικ δεν σημαινει οτι εισαι και ειδικος ..ειμαι μηχανικος και οσα μου γραφεις μου φαινονται εντελως απλοικα ....γι'αυτο και σου γραφω οτι δεν σχολιαζω οσα λες τεσπα δεν σε παρεξηγω φανταζομαι ουτε και εσυ
Είναι η τελευταία "μπικτή" που δέχομαι και αποχωρώ. Θέλω να πεις ανοικτά που έχω αναφέρει ότι είμαι ειδικός. Επίσης απλοϊκά γράφω για να με καταλαβαίνουν όλοι (το προσπαθώ τουλάχιστον).

Βασίλη, για ακόμα μια φορά έχεις μιλήσει πολύ καλά.
__________________
Το air diffuser, είναι αεραντλία...


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη in the pond : 25-05-09 στις 08:37
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01750 seconds with 11 queries