Θέμα: sos!!!
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 23-05-09, 00:20
Το avatar του χρήστη Korinaki
Korinaki Ο χρήστης Korinaki δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-04-2009
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 64
Unhappy

Λοιπόν το ενυδρείο μου είναι γυάλινο, 54 λίτρα, 60*30*30, σκέπασμα και καπάκια στις εισόδους των τροφών, 1 λυχνία ηλεκτρικής εκκένωσης με ανακλαστήρα 15 watt, εσωτερικό φίλτρο max 300 l / h, θερμοστάτης (τον οποίο μου είπε να μην τον βάλω γιατί έχει ζέστη ήδη), θερμόμετρο με απορροφητή και φωτογραφικό τοίχο με φυτά στο πίσω μέρος.

Mου έδωσε τα εξής:
1. Aqua Safe Tetra
2. General Tonic Tetra Medica
3. Χαλίκι σε μπεζ χρώμα
4. Δύο χρυσόψαρα (ένα χρυσοκόκκινο και ένα λευκό περλέ με λίγο κόκκινο στο κεφάλι)

Από εχτές που τα έβαλα όπως μου είπε όλα ήταν μια χαρά. Σήμερα το απόγευμα πρόσθεσα κάποιες πορτοκαλί πλαστικές πετρούλες τις οποίες πρώτα αποστείρωσα. Λέτε να φταίνε οι πέτρες που πρόσθεσα? Μήπως πεινάνε? Η κυρία μου είπε 1 φορά τη μέρα 1 πρέζα τροφή. Σήμερα τα τάισα 3 φορές γιατί ήταν στην επιφάνεια και σκέφτηκα μήπως ήταν νυστικά... Εντωμεταξύ σχετικά με τα τεστ (ζήτησα υγρά μιας και όλοι αναφέρεται ότι είναι αξιόπιστα) αλλά μου είπε ότι δεν χρειάζονται και πως είναι περιττά από την στιγμή που μου δίνει τα σκευάσματα στρωσίματος, ότι είναι υπερβολές και ότι κοστίζουν μια 100άρα ευρώπουλα και ότι δεν λέει και ότι καλύτερα να τα ψωνίσω σε ψάρια τα λεφτά αυτά.

Όλο επάνω είναι τα ψαράκια μου τι να κάνω???
__________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur

Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,02182 seconds with 10 queries