Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 19-05-09, 00:36
Το avatar του χρήστη thanos12345
thanos12345 Ο χρήστης thanos12345 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-03-2007
Περιοχή: καλαματα
Μηνύματα: 112
Προεπιλογή

εγω παλι πιστευω πως για τα ψαρια ειναι παραδεισος σε αυτη την λιμνη,αν και μονο αν δεν μολυνεται απο διαφορα λιπασματα...μια τοσο μεγαλη λιμνη δεν χρειαζεται ουτε φιλτρα ουτε συντηρηση ουτε τροφες ουτε τπτ...οπως επισης και ο φοβος μειωσης του νερου δεν πρεπει να υπαρχει..για να κατεβει ενα μετρο το νερο σε αυτο το μεγεθος πρεπει να ποτισεις τα αποτιστα ολα

Τα χρυσοψαρα και ποσο μαλλον τα κοι εινι πολυ σκληρα ψαρια...βουρκοψαρα,και αντεχουν σε πολυ σκληρες συνθηκες και σε απιστευτα νερα...

Εχω δει πααααρα πολλες δεξαμενες διαφορων μεγεθων που φιλοξενουν χρονια χρυσοψαρα με μονη τροφη ψωμι που περρισευει...

και σε μια συγκεκριμενη που θυμαμαι καθε φορα που εβαζε νερο απο την γεωτρηση ηταν περισσοτερο χωμα παρα νερο..αλλα αυτα εκει,σκυλια...

Για να επιβαρυνθει το νερο σου θα πρεπει να εχεις εκατονταδες ψαρια μεσα..μην πω παραπανω..

Εγω ενα καλοκαιρι ειχα στην λιμνη μου 170 ψαρια περιπου..πραγματικα χαμος για τα λιτρα μου..αλλα ηταν μια χαρα..εγω ημουν χαλια που δεν προλαβαινα να πλενω το φιλτρο...

Ξεκινα σιγα σιγα με λιγα ψαρια στην αρχη και μεσα σε 2 χρονια δεν θα ξερεις τι να τα κανεις...

Ολα οσα λεω ειναι αποψεις που εχω σχηματισει μεσα απο οσα εχω δει..δεν τα εχω διαβασει καπου ουτε τα μ τα ειπε καποιος...
Συνεχισε και κρατα μας ενημερους
__________________
http://www.aquatek.gr/vb/image.php?type=sigpic&userid=2168&dateline=1241085  824
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01409 seconds with 10 queries