Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 18-05-09, 21:02
Το avatar του χρήστη Antonisjk
Antonisjk Ο χρήστης Antonisjk δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 30-04-2009
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 72
Προεπιλογή

Λοιπόν, δεν το έγραψα στην αρχή αυτό που θα σας πω τώρα, αλλά:

Θα σας τρελάνω στις "χαζές" ερωτήσεις σε αυτό το thread

Ερώτηση Φωτισμός:

Όταν λέμε πχ ότι χρειάζεται φωτισμός 8-10 ώρες, συνυπολογίζουμε και το φυσικό φως ή όχι;

(ευχαριστώ για την ανοχή σας )
-------------------------
"Ενας αλλος μυθος ειναι ειναι οτι τα ψαρια θελουν αερα για να ζησουν και αυτος παρεχεται απο την αεραντλια που τροφοδοτει το νερο με μπουρμπουληθρες αερα που περιεχουν οξυγονο, αλλο ενα περιττο εξοδο γιατι τελικα η οξυγονωση του νερου γινεται απο την αναταραξη της επιφανειας του απο τις αναδυδωμενες μπουρμπουληθρες, κατι το οποιο μπορει να επιτευχθει και χωρις αεραντλια, αλλα με την εξοδο του νερου απο το στομιο του φιλτρου ρυθμιζοντας να κανει αναταραξη κατα την επαφη με το υπολοιπο νερο, πράγμα το οποια αρκει για την σωστη οξυγονωση του νερου του ενυδρειου."

Το κομμάτι αυτό του mikenuke με έσωσε σήμερα, όταν και επισκέφτηκα ένα τοπικό πετ σοπ για να βρω κερατόφυλλο, όπου ο ιδιοκτήτης του προσπάθησε να μου πλασάρει αεραντλία. Ευτυχώς που στο πίσω μέρος του μυαλού μου είχα συγκρατίσει αυτό το κομματάκι και του απάντησα αναλόγως. Δεν συμφώνησε βέβαια, αλλά ούτε και εγώ τον άκουσα, ούτε πήρα το κερατόφυλλο του.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Antonisjk : 18-05-09 στις 21:02 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01404 seconds with 11 queries