Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 07-05-09, 16:23
Το avatar του χρήστη kostaskich
kostaskich Ο χρήστης kostaskich δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-05-2007
Περιοχή: Σέρρες
Μηνύματα: 586
Cool kostaskich

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Κώστα, κάτι άλλο που έχω ακούσει είναι ότι είναι καλύτερα μεν να είναι μικρές, αλλά παράλληλα στην περίπτωση που θα υπάρχουν περισσότερα από ένα είδη, πρέπει να τοποθετηθούν στο ενυδρείο όλες μαζί (8 άτομα). Διαφορετικά υπάρχει ο κίνδυνος το ένα αρσενικό να πάρει όλα τα θηλυκά και των δύο ειδών. Είναι έτσι?
τα θηλυκα ολα ειναι αχρωμα οποτε αποκλειετε να ξεχωρισεις πιο ειδος ειναι .ουτε καν ο πιο ειδικος στον κοσμο. σε μεγαλο ενυδρειο δεν υπαρχουν προβληματα.δεν εχω χασει ουτε ενα ψαρι.
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Όχι. Οι αυλονάκαρες είναι σαρκοφάγες. Αυτός είναι και ο λόγος που δεν συνηθίζεται να ανακατεύονται mbuna με haps.

Εντάξει Κώστα, το άρκετά μεγάλες μπορεί να είναι και τα 10-11εκ. πράγμα που πολλά μπούνα μπορούν τις να ξεπεράσουν σε μέγεθος. Τώρα, γνωρίζω ότι είναι ιδιαίτερα κυριαρχικές όταν έχουν θηλυκά, άρα το αποτέλεσμα μάλλον δεν θα είναι καλό, όπως και να έχει.
οι αυλονακαρες φιλε μου φτανουν τα 25-30 εκατοστα.οποτε με τα mbuna θα υπαρχει προβλημα γιατι μετα βιας φτανουν τα 13-15 εκαταστα.για φαντασου τι θα γινεισιγουρα θυματα
__________________
]kostaskich
200 lit discus-cardinal -rodostomus-ancistrus
450lit malawi haplochromines
30 lit iriatherina-cpd-red chery

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kostaskich : 07-05-09 στις 16:23 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01451 seconds with 10 queries