Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 01-05-09, 19:29
Το avatar του χρήστη Krisos
Krisos Ο χρήστης Krisos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-04-2009
Περιοχή: Χαλκίδα(Εύβοιας)
Μηνύματα: 668
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην Krisos
Thumbs down

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Οξυγονο ΔΕΝ χρησιμοποιειται σε ενυδρεια γενικως.
Μαλλον εννοεις αεραντλια. (που και αυτη δεν χρησιμοποιειται οταν προσπαθουμε να ανεβασουμε το ποσοστο διαλυμενου co2 στο νερο.)
"Υπερχυλιστες" επισης ειναι αγνωστη λεξη στα ενυδρεια.
Οσο για αυτα που λες, να διατηρησεις το ενυδρειο για 12 μηνες που θα πας φανταρος, ειναι τουλαχιστον αστειο να το συζηταμε.
Χρειαζεσαι αρκετα περισσοτερο διαβασμα περι (φυτεμενων) ενυδρειων.
Μια ερωτηση μοναχα?? γιατι εχεις την κακια συνηθεια να κραζεις οποιον ρωταει? Διαβαζω και προσπαθω για το καλυτερο ..ολα οσα σου γραφω καπου τα εχω ακουσει ..οξυγονο ενοω το μηχανιματακι του βγαζει αερα μεσα στο ενυδρειο και το πηρε το αυτι μου απο δυο πετ σοπ που εχω επισκευτει στην πολη μου ..υπερχυλιστη ενοω το γυαλινο μερος που συνδετε την μπουκαλα του διοξιδειου μεσω ενος πλαστικου σωληνα ..ειναι πολυ δυσκολο για εναν αρχαριο να ψαξει μεσα σε εναν τοσο μεγαλο ογκο σελιδων και τα εφαρμωσει πιστα ..ειμαι και εγω υπεθυνος σε φορουμ πραγματικα η συμεριφορα σου ειναι απαισια ...οι περισσοτεροι απο αυτους που ξεκινουν εχουν πεσει θυματα αισχοκερδιας απο πετσοπ ..εσυ αντι να διευκολυνεις την κατασταση ειρονευεσαι επανελημενα ..καθε μερα αφιερωνω 2-3 ωρες μελετης !! ...και αυτο γιατι αναγνωριζω οτι εκτος απο χομπυ η ενυδριοφυλια εχει να κανει και με ζωουλες που κρεμοντα αποκλειτσικα τα χερια μας ...αλλη φορα αν δεν εχεις καποια λυση στο προβλημα μου απλα μην ξανα ασχοληθεις μαζι μου ελεος!!!

με εκτιμιση προς ολους τους συνχομπιστες
Γιωργος
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01629 seconds with 11 queries