Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #40  
Παλιά 27-04-09, 22:40
Το avatar του χρήστη POURITANOS
POURITANOS Ο χρήστης POURITANOS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-07-2007
Περιοχή: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Μηνύματα: 780
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από in the pond Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλε Πουριτανέ, η φωτογραφία που έχει ανεβάσει ο φίλος apolonistis, παρουσιάζει σε προοπτική μορφή το σχήμα της λίμνης του. Αντιθέτως εσύ έχεις παρουσιάσει το σχήμα σαν απλή κάτοψη. Υπό κανονικές συνθήκες οι κύκλοι που έχεις εγκαταστήσει στο σχήμα θα έπρεπε να είχαν σαν οβάλ σχήμα, γιατί έτσι παρουσιάζονται σε προοπτική παρουσίαση. Μην επιμένεις και σε αυτό, γιατί είναι η δουλειά μου και η σπουδή μου.
.
Φιλε Βασιλη
Αν πιστεύεις ότι είναι οβαλ οι δεν ειναι οβαλ οι ότι οι κύκλοι είναι τροποποιημένοι.
Πάρε ένα διαβήτη και κάρφωσε των πάνω σε μια σβήστρα μετά ακουμπά την πάνω στο τζαμί της οθονης και κάνε την περιστροφή φυσικά υπολόγισε και την μικρή κλίση που έδωσα στο σχήμα για να δώσω βάθος.

σε ένα τρισδιάστατο σχήμα σε ότι στάση περιστροφής και αν το είχα τα κενά είναι κενά. Σε ενα σχεδιαστικο προγραμα με δινατοτιτες περιστροφης κτλ φαίνονται πολλά πράματα από πολλές πλευρές

Δε θα επιμηνο αλλο γιατι ειναι δουλεια σου και το σπουδαζεις κιολας.

Αυτα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από exetlaios Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια σου ρε πουριτανέ με τα γραφικά σου.Να φτιαχνόταν έτσι και οι λίμνες...
Πάντως παιδιά επείδη εγώ πραγματικά δεν είχα καλές σχέσεις με τα μαθηματικά αν είχα τέτοιου σχήματος λίμνη θα πήγαινα στον μετρητή ,χωρίς να αμφισβητώ την ικανότητα κάποιων εδω μέσα για μαθηματική λύση
είπαμε στο περίπου να υπολογίσει ο φίλος τα λίτρα και το κάναμε πυθαγόρειο θεώρημα.
ο τρόπος που χρειάζεται να μετρηθεί η λίμνη είναι με διχοτομείς και δε μαζεύετε οπότε ναι όντος ο μετρητής είναι ο ποιο σίγουρος και ο ποιο ξεκούραστος από όλες της πλευρές

κοιτα να ανηξεις κανενα θεμα οπως σου ειπε ο in the pond να κοροιδεψουμε λιγο να δουνε πως παει το εργο ηθελα να πω
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01670 seconds with 11 queries