Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1  
Παλιά 16-04-09, 01:01
googlino Ο χρήστης googlino δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 15-04-2009
Περιοχή: ATHENS
Μηνύματα: 28
Question Kainourgios gia 8allasino ! Boi8eiA Parakalo!

Όποιος Μπορεί και θέλει ας απάντηση στης απορίες μου με ένα μικρό σχόλιο

Πότε στην ζωή μου δε έχω ασχοληθεί με ενυδρείο, απλώς οι απορίες μου είναι πραγματικά πολλές , και απλά θα ήθελα να ρωτήσω κάποια μόνο σημαντικά πράγματα και τα υπόλοιπα τα μαθαίνω σιγά σιγά, εξερευνώντας το forum.
Να ξεκινήσω θέλω με θαλασσινό έως 60-70L .
Μερικές από την ερωτήσεις μπορεί να είναι χαζές και να έχω παραλείψει ποιος σοβαρές από την παρακάτω , ότι μου ήρθε εκείνη την στιγμή το έγραψα.
1) Υπάρχει στην Αθήνα κάποιο αξιόλογο pet shop που να πάω να Πάρω ένα ενυδρείο καλό (και να μην ακούγετε καθόλου, να είναι αθόρυβο ) .? και να με βοηθήσουν και εξυπηρετήσουν πραγματικά.
2)Μου αρέσουν τα τροπικά ψάρια , μέχρι πόσα πρέπει να βάλω στο ενυδρείο μου για να λειτουργεί σωστά ?
3)Τι άλλο μπορώ να βάλω στο ενυδρείο μου εκτός από ψάρια ?
4)Τι διάφορα έχει ο ζωντανός βράχος από τον ‘ψεύτικο?
5)Ποίες είναι οι συντήρησης που πρέπει να κάνω σε ένα ενυδρείο(καθημερινές)δεν έχω πολύ χρόνο κατά τις διάρκεια της ημέρας επειδή δουλεύω αλλά μόνο βράδυ ) ?
6)Το καλοκαίρι με της θερμοκρασίες θα υπάρχει πρόβλημα? Θα πρέπει να είμαι όλη μέρα με ένα κουβά από πάνω να συμπληρώνω νερό ?
7)Μπορώ να το βάλω στο δωμάτιο μου όπου κοιμάμαι ( θέλω να είναι αθόρυβο) ή δεν κάνει.. άμα το βάλω το καλοκαίρι έχει πρόβλημα με το air-condition ?
Άμα βάλω αληθινό βράχο πρέπει να βάλω και αληθινά φυτά?
9)Υπάρχουν κάποια αξιόλογα βιβλία ή σελίδες στο ιντερνέτ να διαβάσω ?

Όσο για το στρώσιμο το έχω καταλάβει και έχω πολλοί επίμονη αρκεί να δουλεύει 100% καλά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01649 seconds with 11 queries