Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 15-04-09, 21:58
giorgos147 Ο χρήστης giorgos147 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-04-2009
Περιοχή: Ευβοια
Μηνύματα: 18
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από POURITANOS Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπορείς να αγοράσεις πλέγμα έτσι λέγετε από μαγαζιά με χρώματα σιδερικά, κάποια από αυτά φέρνουν διαφόρους τύπους από πολύ μικρές τρύπες σαν δίχτυ έως να περνάει και το χέρι σου μέσα . Αν δε βρεις αυτό που θέλεις σε κάποιο μαγαζί ψάξε μέχρι να βρεις. επειδή έψαχνα για πλέγμα παρατήρησα ότι υπάρχουν αρκετοί τύποι που θα σε καλύψουν.
Ποιο πάνω ρωτάς αν θα βάλεις ξύλινο πάτωμα, μπορείς να βάλεις απλά η θα πρέπει να βάλεις από πάνω μετά κολλά πλακιδίων και πλακάκια η μια λαμαρίνα έτσι ώστε να μπορείς να την βγάζεις από πλαγιά σαν συρτάρι έτσι είναι και σε πολλά κλουβιά για πουλιά ο τρόπος καθαρίσματος του κλουβιού. ΞΥΛΟ έτσι εκτεθειμένο μπορεί να στο φάει.
Για να μπορέσεις να των πηγαίνεις από εδώ και από κει μέσα έξω, να ξέρεις ότι πρέπει να ασχοληθείς μαζί του για να εξοικειωθεί μαζί σου.
στο κλουβί το εξωτερικό να σκεφτείς ότι πρέπει να βάλεις λαμαρίνα από πάνω για να μη βρέχετε. σίγουρα καμιά φωλιά να φτιάξεις για να μπορεί να έχει ζεστα έως ένα σημείο.
για μέσα στο σπίτι αφού κύριος θα των έχεις για να των βλέπεις για λίγο ένα κλουβί για πουλιά νομίζω ότι είναι αρκετό
Παιδία, αρχικά θα ήθελα να με συγχωρέσετε για τις πολλές μου ερωτήσεις.

Λοιπόν, στο θέμα μας.
Πρώτα απο όλα θα πάω να δω αύριο που μπορώ να βρω πλέγμα.
Δεύτερον, με προβλημάτισες με αυτό που είπες. Δε το είχα σκεφτεί καθόλου.Λέω με τη λαμαρίνα.
Κατάλαβα τι εννοείς. Έτσι είναι και το κλουβί του καναρινιού που έχω.
Προσπαθώ να σκεφτώ πως θα γίνει αυτό.
Τέλος πάντων. Θα κάτσω τώρα να τα σκεφτώ αυτά.
Πλακάκια... Κάπου θα βρω... Δε μπορεί. Θα έχει ξεμείνει κανένα καρύστου στην αποθήκη απο όταν φτιάχναμε την αυλή(πριν 17 χρόνια )
Δες στις συννημένες πως το σκέφτομαι...

Πιστεύω να καταλάβαιτε τι εννοώ στις επισυναπτώμενες εικόνες.(συγγνώμη αν σας μπέρδεψα, αλλά έχω μπερδευτεί πολύ)
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  1.jpg
Εμφανίσεις:  495
Μέγεθος:  35,2 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  2.jpg
Εμφανίσεις:  486
Μέγεθος:  44,1 KB  
 
Page generated in 0,01657 seconds with 12 queries