Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 02-04-09, 13:03
Το avatar του χρήστη theodor72
theodor72 Ο χρήστης theodor72 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-12-2007
Περιοχή: Καλαμαριά/Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.106
Προεπιλογή

Γειά σου φίλε Λεωνίδα. Πολύ καλύ η σκέψη σου να ανανεώσεις τον πληθυσμό του ενυδρείου σου, έστω και μερικώς.

Να μερικές προτάσεις για ψαράκια που θα μπορούσαν να συνδιαστούν μεταξύ τους.

Μarbel Hatchetfish: (εδώ και εδώ) Δεν τα είχα ποτέ αλλά μου αρέσει το ιδιόμορφο σχήμα τους και το ότι κινούνται κυρίω στην επιφάνεια. Είναι μικρότερο από το Common Hatchetfish άρα πιο κατάλληλο για το ενυδρείο σου. Δεν είμαι σίγουρος όμως πόσο συχνα το βλέπουμε στα καταστήματα.

Black Phantom Tetra: (εδώ και εδώ) Πολύ όμορφο ψαράκι μικρό και όμορφο. Το είχα παλιότερα και είχε πολύ πλάκα. Δεν πείραζε τα φυτά. Θέλει λίγο σκληρότερο νερό από ταα υπόλοιπα που προτείνω.

Red Phantom Tetra: (εδώ) Εναλλακτικά του προηγούμενου. Λίγο σκληρότερο και πιο δροδερό νεράκι.

Redeye tetra: (εδώ και εδώ) Παλιότερα είχα ένα κοπαδάκι και μου άρεσε πολύ το ασημένιο χρώμα τους. Ίσως θέλει αρκετό ελεύθερο χώρο για κολύμπι.

Mikrogephagus altispinosus: (εδώ και εδώ) Είναι η συμπάθεια μου στο ενυδρείο μου. Ιδανική κιχλίδα για κοινωνικό ενυδρείο, δεν είναι επιθετικό, δεν πειράζει φυτά και δεν σκάβει. Λίγο κυνηγητό μόνο πέφτει ανάμεσα στο ζευγάρι. Ποιό ανθεκτικό από το Mikrogeophagus ramirezi.

Και φυσικά να καρατήσεις τα otos
__________________
The more I see, the less I know.
-------------------------------
Φάκα addidas μου πιασε την φτέρνα
μπερδεύω το τζουκ μποξ με τη λατέρνα.
πάνω απ του τάφου μου το κυπαρίσσι
μαύρη χελώνα με έχει κατουρήσει
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01479 seconds with 11 queries