Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 02-03-09, 12:54
Το avatar του χρήστη andreascrete
andreascrete Ο χρήστης andreascrete δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-01-2009
Περιοχή: Norwich - Norfolk Uk
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

Ένα φιλαράκι μου έχει ένα ροτβάιλερ και ένα πίτ μπούλ καθόλου επιθετικά και μία άλλη φίλη μου έχει 4 μεγάλους δανούς.
Όλα τα παραπάνω σκυλιά είναι φιλικότατα με τους ιδιοκτήτες τους και με εμένα και αρκετά ανεκτικά και κοινωνικά με τον υπόλοιπο κόσμο εφόσον είμαστε και εμείς μπροστά.
Σε περίπτωση που τα εν λόγο σκυλιά είναι στον χώρο τους και ένας ξένος μπεί στο σπίτι εν απουσία τον ιδιοκτητών ούτε ο ίδιος ο θεός δεν θα μπορέσει να τον γλιτώσει.
Η εκπαίδευση του κάθε σκυλιού παίζει μεγάλο ρόλο όπως και το ότι δεν θα το φοβάσαι και θα του δείξεις ότι είσαι ο αρχηγός χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν υπολογίζεις την προσωπικότητα του και την δύναμη του.
Στο παρελθόν είχα μείνει στα σπίτια και των 2 φίλων μου για να τους κρατήσω τα σκυλιά όταν έλειπαν στο εξωτερικό και έλαβα τόση προσοχή και αγάπη και σεβασμό απο αυτά τα ζώα που μου έκανε φοβερή εντύπωση.
Το μόνο που έπρεπε να προσέχω με το ροτβαιλερ και το πίτ μπούλ ήταν να μοιράζω την προσοχή μου το ίδιο και στα 2 αλλιώς είχα ζήλιες και αρπάζονταν για το ποιό θα λάβει τα πιο πολλά χάδια.
Κάθε ζώο βέβαια έχει την δική του προσωπικότητα η οποία πρέπει να λαμβάνεται σοβαρά υπόψη καθότι κάποιες φορές υπάρχουν και κακά και απρόβλεπτα σκυλιά όπως ακριβώς και σε εμάς στην κοινωνία μας υπάρχουν και κακά άτομα.
Παρόλα αυτά δεν θα άφηνα ποτέ χωρίς επίβλεψη το παιδί μου συντροφιά με ένα μεγαλόσωμο σκυλί φύλακα όσο γλυκό και καλό και αν ήταν αυτό.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01436 seconds with 11 queries