Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 28-02-09, 10:30
Το avatar του χρήστη octania246
octania246 Ο χρήστης octania246 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-05-2007
Περιοχή: salonica
Μηνύματα: 444
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
να εισαι καλα!
πολυ μου αρεσε το ενυδρειο σου......το φυτο που επιπλεει ελευθερο αριστερα ειναι αυτο που λεει ο σπυρος....αλλα αν θυμαμαι καλα σαν επιφανειας μηπως μαζι με το πιστια σου εβαλα και λιγο limnovium laevigatum? εχουν διαφορετικο τονο πρασινου και το λιμνοβιο δεν εχει τις χαρακτηριστικες γραμμες του πιστια...
χμμμ πρεπει να εχει.απλα εκει μαζι με την πιστια χανοται.
σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια.

και ξεκιναω.

dinos 99 -- οι καιροι ειναι δυσκολοι.πρεπει να κανουμε οικονομια.
και περα απο την πλακα κατω στο βυθο υπαρχουν τουλαχιστον 15 φυλλα των 15-20 ποντωναπλα τα εχουν θαψει και τα εχουν κανει μανταρα.
παρολαυτα θα βαλουμε ακομα λιγα με την πρωτη ευκαιρια.

westie --ριζες αλλες δεν προκειται να μπουν ακριβως για αυτο τον λογο.το οτι το ενυδρειο ειναι καπως στενο.μπορει να δειξει πιο καλα με περισσοτερες ριζες αλλα πρεπει και να σκεφτουμε και τους κατοικους ειδικα οταν ειναι μεγαλοι σε μεγεθος.

τα σκαλαρια στην αρχη(πριν 1 μηνα περιπου)ηταν 2.τα ασημι ριγε.καθοτι τα πηγαινανε μια χαρα ξαφνικα το ενα απο τα 2 αρχησε να κυνηγαει τα πλαινα πτερυγια του αλλου.αποτελεσμα να του τα ψιλοριμαξει και απο το στρες ο γιγαντας να καθετε συνεχια κατω.ετσι ειπα να παρω αλλα 2 να δοκιμασω τον υπερπληθυσμο μηπως και αλλαξει κατι.τζιφος.
οποτε για την ωρα εχω κρατηση τα 3 μεσα και εχω βγαλει τον τσαμπουκα μονο του σε ενα 60λιτρο μπας και ηρεμηση λιγο.θα δειξει αν και χλωμο το βλεπω.

οσο για το μεγεθος......ειναι τουλαχιστον στους 10 ποντους μηκος ισως και μεγαλυτερο και οσο για το υψος.......μπορει τα ασημι να φτανουν και τα 20 σε φουλ ανοιγμα.

και οσο για το μεγαλο μου μερακι τα altum ηθελα και εγω να τα βαλω.
αλλα μιας και δεν δουλευω α/ο ωστε να ρηξω το ph τουλαχιστον στο 6
δεν ηθελα ουτε να ζοριζω τα ψαρια ουτε να σκεφτομαι και το πορτοφολι σε αναμενομενη στραβη με τα ψαρια.
__________________

Malawi biotope.....
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01645 seconds with 10 queries