Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 26-02-09, 16:50
Το avatar του χρήστη delta66
delta66 Ο χρήστης delta66 δεν είναι συνδεδεμένος
Professor
 
Εγγραφή: 29-09-2007
Περιοχή: Αθηνα
Μηνύματα: 19.360
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Roi Εμφάνιση μηνυμάτων
ευχαριστώ πολύ, είπα μοιάζει (σε μέγεθος), η φωτογραφία είναι focused στο ψάρι και το χαλίκι είναι πολύ θολό για να καταλάβει μια άσχετη σαν εμένα τι ακριβώς είναι.

Αυτό που κατάλαβα από όλο το post ειναι οτι το νερό μου δεν κάνει το χαλίκι μου δεν κάνει, το ενυδρείο μου είναι μικρό, οπότε μάλλον θα είναι να αφήσω το ενυδρείο χωρίς ψάρια ή ακόμα καλύτερα να το αδειάσω και να το βάλω στην αποθήκη, για να μην πιάνει και χώρο.
Κατ'αρχην αυτο που ειπα για τα "ματια" δεν πηγαινε στο χαλικι και το αν το ειδες σωστα, αλλα για το τι ειναι καλο για τα ψαρια και οχι απλα στο τι "δεν τα πειραζει".
Μια χαρα το ειδες οτι ειναι ιδιο, απλα δεν ειναι το σωστο ασχετα αν ειναι στο ενυδρειο του λινκ.
Μεχρι τωρα βαζαν λαβα και χαλικι στους δισκους δεν σημαινε οτι ηταν και σωστο.

Κατα δευτερον αν ειναι να τα παρατας και να απογοητευεσαι τοσο γρηγορα.... ???!!!!

Ολοι τα ιδια προβληματα ειχαμε στην αρχη.
Με λιγο διαβασμα και ερωτησεις στο φορουμ ολα γινονται ευκολα, αρκει να θελουμε να τα κανουμε ευκολα και να μη προσπαθουμε να βαλουμε δυο καρπουζια στην ιδια μασχαλη.

Αν δεν εχεις σκοπο να αγορασεις εξτρα εξοπλισμο για να φτιαχνεις το νερο που θελουν τα ψαρια που σου αρεσουν, βρες αλλα ψαρια που παλι σου αρεσουν και ζουν στις συνθηκες του νερου της βρυσης σου

και οπως σου εγραψα
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από delta66 Εμφάνιση μηνυμάτων
..... Πρεπει να κανεις και μετρησεις στο νερο της βρυση σου για τη σκληροτητα (gH) και την οξυτητα (pH) αφου θα παιξει μεγαλο ρολο στην επιλογη των ψαριων....
Προτιμησε υγρα τεστ της APi
__________________
O delta66 δεν εχει καμια σχεση με επαγγελματα που αφορουν το ενυδρειο και δεν εξαρταται απο σπονσορες, επαγγελματιες και διαφημισεις.
Γραφει ελευθερα και ανεπηρεαστα την αποψη του και ευχαριστει το GAB που του δινει αυτη τη δυνατοτητα.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01561 seconds with 10 queries