Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 20-02-09, 15:29
manolis1976 Ο χρήστης manolis1976 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 02-01-2009
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 204
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από lmaikl Εμφάνιση μηνυμάτων
-Τον controler τον συνδεσες?
-Για μενα αν τον εχεις συνδεσει και με δεδομενο οτι δουλευει το"συστημα" (ρυθμιση ph δλδ) δε νομιζω να προλαβαινει να καψει,αφου λειτουργει για μερικα λεπτα και μετα απενεργοποιειτε.
Να γινει χλιαρο ισως.
-Θα εκαιγε αν δουλευε πολυ ωρα συνεχομενα...μηπως ριχνεις το ph σου και εχεις μεγαλη αποκληση?
Ποια ηλεκτρομαγνητικη εχεις?
μαγνητική εχω αυτή

To controler τον εχω συνδεσει και τον εχω ρυθμίσει σε Ph 7 να κλεινει εχω λοιπον μονιμα γυρω στο 7 αλλα αργεί να κλεισει και μολις κλεισει κανει πιο γρηγορα αντιστοιχα να ανοιξει(προφανος καταναλωνεται το co2)

το KH μου ειναι 7 και το νερο βρυση 7.5 ενω εχω μια ελαφρα ανατάραξη απο το φιλτρο (ισα που κουνιεται το νερο), μπορω να πω παντος οτι η βαλβιδα περισσοτερο δουλευει παρα ειναι κλειστη , μηπως να ανεβαζα λίγο το ph (Ειναι πυκνοφυτεμενο και εχω και αρκετο φως)

Το τεστ της SERA Co2 που εχω δειχνει οτι περισσια Co2 αλλα συμφωνα με το πινακακι co2-Ph to co2 ειναι τελειο ετσι!!!(καπου διαβασα και παραπονα απο τον χοντρο για το ιδιο τεστ)

ΥΓ ο controler ειναι καλιμπραρισμενος και τσεκαρισμενος και τσεκαρα και το ph του νερου με τεστ!!!

ΥΓ2 εχω βαλει 2 φυσαλιδες ανα δευτερολεπτο
-------------------------
ααα και την διαχυση την κανω με ενα ξυλαρακι που χρησιμοποιουσα και στο DIy χωρις κανενα απολυτος προβλημα
__________________
Να χουμε...να λέμε

......................

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη manolis1976 : 20-02-09 στις 15:29 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01515 seconds with 11 queries