Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 14-02-09, 00:03
Το avatar του χρήστη Γιώργος Κ
Γιώργος Κ Ο χρήστης Γιώργος Κ δεν είναι συνδεδεμένος
Δισκοπαθής
 
Εγγραφή: 06-02-2008
Περιοχή: Κολωνός
Μηνύματα: 9.444
Send a message via Skype™ to Γιώργος Κ
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από tazkorinthos Εμφάνιση μηνυμάτων
Λοιπόν καλός ήρθα στον χώρο καλως ηρθες!! των ενυδρείων θα ήθελα να σας πω πως είπα να ασχοληθώ με τα ενυδρεία διαβασε οσο πιο πολυ μπορεις.... Αρχικά σήμερα με τον θείο m πήγαμε σε ένα pet shop ενός φίλου του, ο οποιος από ότι κατάλαβα προσωπικά δεν ήξερε την τυφλά του από ψαρια.....τελοσπάντων μου έδειξε ένα ενιδρύω με 120λίτρα στα 300 ευρώ γερμανικό με τα πάντα μέσα με ένα βιολογικό φίλτρο θερμοστάτη λάμπες τα πάντα... Εμενα προσωπικά m φάνηκε κάπως ακριβό δικιο εχεις ειναι ακριβο για 120 λιτρα δεν ξέρω κιόλας εντωμεταξύ τα ψαρια ήταν μέσα στη βρόμα είχε τόσο ωραία ψαράκια και ήταν μέσα στην βρόμα είχε ενδιάμεσα στα ενυδρεία και κανένα ψάρι και γέλαγε ειρωνικά και έλεγε πως θα τα φάνε τα allla τι εννοεις?.... εγώ έμεινα φυσικά μόλις άρχισε να m λέει για το ότι δεν χρειάζεται να περιμένεις κάποιες μέρες για να στρώσει το ενυδρείο απλά m είπε πως μια μέρα θα περίμενα και μετά θα έβαζα τα ψαρια δηλαδή έλεος δεν μπορεις να βαλεις ψαρια σε μια μερα .... ο άνθρωπος ήταν έλεος.... και παλι εχεις δικιο-μη ξαναπας εκει...
τελοσπάντων εμενα m φάνηκε ακριβά η προσφορα τι λέτε??? ψαξε και στις αγγελιες σιγουρα θα βρεις αυτο που θες εγώ θέλω να πάρω γενικά ένα μεγάλο ενυδρείο γύρω στα 200 λίτρα αν μπορεις και παραπανω (οσο μεγαλυτερο τοσο καλητερα!... συμφέρει να το φτιάξω αν δεν εχεις προηγουμενη εμπειρια δε θα σου προτεινα η να πάρω έτοιμο?????? δώστε m τα φώτα σας.....

ευχαριστώ εκ τον "προτερων" να εισαι καλα!!......
Καλησπερα!!
Κανε αναζητηση για DIY ενυδρειο...για στρωσιμο ενυδρειου...
και γενικα διαβασε οσο πιο πολυ μπορεις πριν κανεις κατι...
Το ενυδρειο θελει υπομονη και μελετημενες κινησεις....
__________________

Gab at Facebook:
https://www.facebook.com/GreekAquaristsBoards/
https://www.facebook.com/groups/GreekAquaristsBoards/
Knowledge is having the right answer
Intelligence is asking the right question
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,20394 seconds with 11 queries