Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #28  
Παλιά 09-02-09, 09:12
Το avatar του χρήστη phaerimm
phaerimm Ο χρήστης phaerimm δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 23-06-2008
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 87
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην phaerimm
Προεπιλογή

πολοι μικροοργανισμοι, και ιδικα οργανισμοι που ζουν με πολυ συγκεκριμενεσ προδιαγραφες, εχουν μεσα στον κυκλο ζωης τους την ενεια του spore, διλαδι σχεδον νεκρα αυγα, που για μεγαλα χρονικα διαστιματα (ακομα και δεκαετιες) παραμενουν σε καρασταση αυγου, και ξανα μπενουν σε διαδικασια αναπαραγογης οταν βρεθουν σε ''καταληλεσ'' συνθικες.... αυτο το βλεπουμε συχνα σε μικροοργανισμους βαλτοτοπων - ειναι ο τροπος επιβιοσισ που εχουν αναπτυξει αυτοι οι οργανισμοι σε απαντηση των 'συχνων' αλαγων στο περιβαλον τους....

στο δικο μου μυαλο , πολυ συγκεκριμενες προδιαγραφες εχουν και τα παρασιτα.... χωρις να ξερω αν ισχειει αυτο για τα συγκεκριμενα παρασιτα (βασικα δεν εχω ιδεα αν αυτο μπορει να συμβει σε παρασιτα./.... απλα υπαρχει τετοια διαδικασια στη φυση)
__________________
Οι ερωτήσεις μου, αναζητούν την άποψη σας, τις κάνω και σε άλλα φόρουμ, και μετά διαμορφώνω άποψη δική μου... εκφράστε ελεύθερα την άποψη σας, με όποιον τρόπο σας αρέσει-σας πάει, δεν θα σας θεωρήσω ποτέ υπεύθυνο για δική μου απόφαση που βασίστηκε ή όχι σε δική σας άποψη.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01356 seconds with 11 queries