Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 20-01-09, 21:22
Το avatar του χρήστη Πάνος
Πάνος Ο χρήστης Πάνος δεν είναι συνδεδεμένος
Μοδ
 
Εγγραφή: 13-01-2006
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 11.341
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από gio Εμφάνιση μηνυμάτων
Γεια και χαρά!

Σημείωση κατά την τοποθέτηση του χαλικιού αφέρεσα το μισό και παραπάνω νερό που είχα για περίπου 5 μέρες στο ενυδρείο και το ξαναγέμισα με καινούργιο. Η θολούρα στο τζάμι είναι αισθητή και με το χέρι και είναι μια κάπως "γλειδερή" επιφάνεια. Δε φεύγει τρίβοντάς το παρά μόνο με το νύχι δηλαδή ξύνοντάς το.
Η Ερώτηση είναι: η θολούρα αυτή είναι κάτι το ανυσηχιτικό; πρόκειται να φύγει από μόνη της; π.χ. αφού ολοκληρωθεί ο κύκλος του αζώτου ή πρέπει να κάνω κάτι για αυτό;

ΥΓ. Είχα σκοπό όταν οι ρίζες μου που έχω σε λεκάνη δεν θα έβαφαν άλλο το νερό να τις τοποθετούσα μέσα στο ενυδρείο και μετά με μέτρηση να αποφάσιζα αν είναι ok για 2 ψαράκια ή αν πρέπει να βάλω και safestart. Κατόπιν θα έβαζα 2 ψαράκια. Τώρα (μετά την εμφάνιση της θολούρας του τζαμιού) είμαι λίγο μπερδεμένος!
καλως ηρθες!!! εφοσον εχεις το νερο στο ενυδρειο βαλε και τα μηχανηματα να δουλευουν..να μη μενει στασιμο το νερο...λογικα η θολουρα θα φυγει..αν δε δουλευες το φιλτρο ειναι πρροφανως απο τη σταστιμοτητα...
χρειαζεσαι οπωσδηποτε και τεστ αμμωνιας....τα τεστ σου ειναι υγρα?
ψαρια θα βαλεις μετα το στρωσιμο...διαβασε εδω www.tsamisaquarium.gr για τις μεθοδους στρωσιματος ..
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01489 seconds with 11 queries