Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #18  
Παλιά 20-01-09, 09:28
Lemeshianos Ο χρήστης Lemeshianos δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 16-07-2008
Περιοχή: Κύπρος
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

Το ότι θα πάρει χρόνο δεν αμφιβάλλω.
Αυτό που σκοπεύω να παραμετροποιησω είναι όλες τις πληροφορίες που αναφέρατε.
Τι τρώει, τι σκληρότητα νερό χρειάζεται, θερμοκρασία, αν χρειάζεται φυτά, αν ζει σε ομάδες κ.α.

Αφού δημιουργηθεί ένα data bank που θα μπορεί ο καθένας να βρίσκει πληροφορίες για το κάθε ψάρι, μπορεί μετά να δημιουργηθεί και ο υπολογιστής συμβατότητας βάση όλων των παραμέτρων που αναφέρεται.
Δηλαδή με την βοήθεια σας μπορεί να καθοριστεί ποσο λειτουργικός η ποσο μπάχαλο θα είναι.Αν δεν θέλετε να βοηθήσετε κανένα πρόβλημα. Όσοι θέλετε όπως έχω αναφέρει και πιο πάνω ψάχνω προφίλ ψαριών και οποιες άλλες πληροφορίες νομίζετε είναι αναγκαίες.
Θα ξεκινήσω με τα πιο κοινά και προσιτά ψαρια στον χομπίστα και σιγά σιγά θα προσθέτω και αλλα ήδη ψαριών.
Έχω ήδη βρει το fishprofile.com αλλα τη ήθελα να μάζευα όσο το δυνατό περισσότερες πληροφορίες για κάθε ψάρι καθώς και φωτογραφίες που σας ανήκουν η ξέρετε σίγουρα ότι είναι ελεύθερες να τις χρησιμοποιήσω γιατί δεν θέλω να έχω προβλήματα με πνευματικά δικαιώματα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
Ξεκινα την αναλυση και θα δεις οτι δεν ειναι και τοσο ευκολο. To πραγμα θυμιζει πολυ fuzzy logic.
Οσο για το data entry θελω να μου στειλεις το script που διαβαζει τον ατλαντα του Baensch απο χαρτι.....
script που να παίρνει τα παιδιά στο σχολειό και να σου χτυπάει frappe θέλεις? Τελοσπάντων στείλε μου τον atlanta του Baensch να δω τι μπορώ να κάνω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01512 seconds with 10 queries