Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #5  
Παλιά 14-01-09, 17:30
iliasb Ο χρήστης iliasb δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 19-12-2008
Περιοχή: Larisa
Μηνύματα: 5
Προεπιλογή

Ναι όντως με στικ ειναι οι μετρήσεις και σκέφτομαι να τις επιβεβαιώσω με υγρά σύντομα.
Για τον φωτισμό όπως ειπα και πριν εχω μια μικρή Τ5 των 8w στο κεντρο με αποτέλεσμα να δημιουργούνται σκοτεινές περιοχές δεξιά και αριστερά. Τι λέτε, χρειάζεται άμεση αλλαγή?
Οσο για τον υπόλοιπο εξοπλισμό το φίλτρο ειναι 700lt/h μια αντίσταση 100w και μια μικρή αεραντλία μονο για εφε! (Αυτο δεν το έψαξα αν προκαλεί προβληματα).
Το υπόστρωμα που μοιάζει με χαλίκι ειναι τo FondoVivo της Prodac (http://www.prodacinternational.it/en...dex.php?link=9) το οποίο λέει εχει θρεπτικά συστατικά για την ανάπτυξη των φυτων...Θα δείξει κατα πόσο ισχύει, Λιπάσματα δεν εχω χρησιμοποιήσει ακόμη μιας και μου είπανε οτι συγκεκριμένα φυτά ειναι χαμηλών απαιτήσεων.
Αριστερα υπάρχει μια ρίζα με λίγη moss και μαζι με την Vallisneria spiralis λίγο ποιο πίσω, προσπαθησα να κρύψω το φίλτρο
Εκεινο που φαίνεται σαν αμμος ειναι ψιλό χαλικάκι το οποίο χωρίζεται με το υπόλοιπο υπόστρωμα με τη βοήθεια διάφανης πλαστικής λωρίδας. Προσπάθησα να ψτιάξω ενα δρομάκι επηρεασμένος από κάποιες φωτο που ειδα στο δικτυο. Η χαρα της δημιουργίας βλέπετε...
Περιμένω τις προτάσεις σας
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  158_5801.jpg
Εμφανίσεις:  316
Μέγεθος:  57,7 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  158_5803.jpg
Εμφανίσεις:  327
Μέγεθος:  59,2 KB  
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01485 seconds with 12 queries