Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 12-01-09, 23:38
Το avatar του χρήστη gregoryn
gregoryn Ο χρήστης gregoryn δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 20-10-2008
Περιοχή: Αργος
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Είσαι ωραίος! Καλό κουράγιο!

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pritanis Εμφάνιση μηνυμάτων
Μεσα στο τεποζιτο της ΑΟ θα τοποθετησω το συστημα της αυτοματης αναπληρωσης του Pstathis που θα δινει σημα ωστε να αναψει η αντλια της ΑΟ και θα ανοιγει και την ηλεκτροβανα που θα φερνει το νερο του δικτυου.....Οποτε ετσι ελεγχω το γεμισμα του ενος τεποζιτου..... Το απονερο της ΑΟ πηγαινει στο αλλο τεποζιτο το οποιο τροφοδοτει τα καζανακια , της βρυσης των μπαλκονιων και θα συζητησω με τον υδραυλικο μηπως το βαλω και στο λεβητακι του φυσικου αεριου για τα ζεστα νερα χρησης....Με φοβιζει ομως θα ειναι πολυ σκληρο και θα μου βουλωσει τις σωληνωσεις......Ενα θεμα που δεν εχω λυσει ακομα ειναι πως θα προσθετω αυτοματα τα μεταλλικα αλατα και ιχνοστοιχεια που χρειαζεται το νερο της ΑΟ....Για σκεφτειτε κατι!!!!
Λοιπόν, για σύστημα αυτόματης διακοπής/έναρξης, ακόμα και διακοπής οταν για οποιοδήποτε λόγο κοπεί το νερό του δικτύου έχω κάτι να σου προτείνω. Αν δείς οτι δεν σε βολέψει ο τρόπος που ετοιμάζεις εδώ ειμαστε.

Για κανένα λόγο μην στείλεις το νερό της απόρριψης στο ζεστο νερό χρήσης. Θερμότητα + σκληρότητα = επικαθίσεις αλάτων

Ενας τρόπος για αυτόματη συμπλήρωση μετταλικών στοιχείων είναι με την χρήση δοσομετρικής αντλίας. Αλλα μάλλον ειναι λιγο παρατραβηγμένο ε?

Αλήθεια, τους δίσκους που μεγαλώνεις τι τους κάνεις?
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01360 seconds with 11 queries