Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 08-01-09, 14:55
Το avatar του χρήστη Kisifer
Kisifer Ο χρήστης Kisifer δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-05-2008
Περιοχή: Αλεξανδρούπολη
Μηνύματα: 180
Προεπιλογή

Σωστά και ζητώ συγνώμη για τα γραφώμενά μου. Δεν ξέρω τι γνώσεις έχει ο καθένας για τα τροφέους...αλλά σίγουρα καλύτερα απ'όλους ξέρει αυτός που έχει τα ψάρια, τα βλέπει καθημερινά στο ενυδρείο του, τα παρατηρεί ώρες και ξέρει το παραμικρό για το τι συμβαίνει μέσα σε αυτό. Σε αποκλειστικά φόρουμ για τροφέους άνθρωποι που έχουν κρατήσει ή και κρατούν αρκετές "ποικιλίες" από τροφέους, ενυδρεία τους έχουν συνήθως πέτρες στις 2 άκρες του ενυδρείου...και πολλές φορές πολύ λιγότερες και με πολύ περισσότερα ψάρια. Πιστεύω ότι κάτι παραπάνω θα ξέρουν.
Τα τροφέους από δικές μου παρατηρήσεις..όταν κυνηγιούνται από κάποιο δυνατότερο δεν μπαίνουν στις πέτρες. κολυμπάνε γρήγορα...και χάνονται μέσα στο υπόλοιπο πλήθος για να γλιτώσουν. Γι'αυτό τα έχουμε σε μεγάλα ενυδρεία με πολλά ψάρια, για να μειώνουμε επιθετικότητες και θανάσιμους τραυματισμούς. Γι'αυτό και δεν βάζουμε πολλά αρσενικά αλλά πχ. 2 αρσενικά και 10 θυληκά....
Πραγματικά η συζήτηση είναι μεγάλη...αλλά αυτά σε γενικές γραμμές είναι κάποια από τα βασικά.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01393 seconds with 11 queries