Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 09-12-08, 09:37
alexinio Ο χρήστης alexinio δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-02-2007
Περιοχή: Πεύκη
Μηνύματα: 839
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην alexinio
Προεπιλογή

@Χαρίλαε,Από φως το έχω κάτω από ένα φωτιστικό ραφιού που έχει μία λάμπα Τ8 η οποία ροζεύει,το έχω ανοικτό το φως πάνς από 14 ώρες την ημέρα για αυτό και ψεκάζω σχεδόν κάθε μέρα.Όσο αναφορά τα γυάλινο καπάκι έχω αφήσει την μία τρύπα ανοιχτή την μικρή (βλεπε πρρώτη φωτογραφία) και την μεγαλύτερη την έχω καλύψει με νάυλον.Σε πολλά φορα του εξωτερικού τα βάζουν σε πλαστικά δοχεία που είναι αεροστεγώς κλεισμένα(για cuba μιλάω κυρίως) και τα τοποθετούν στο μπαλκόνι να τα χτυπάει ο ήλιος.Δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά αν βρω χρόνο θα τι γίνεται με αυτό.Η θερμοκρασία είναι η θερμοκρασία δωματίου.

@Δημήτρη,η αλήθεια είναι ότι δεν έχω διαβάσει αρκετά,έχω κάνει σχετικές αναζητήσει στα forum που είμαι γραμμένος και έβγαλα μια άκρη.Αυτό που λες για την μετατροπή από emersed σε sumersed δεν το είχα ξανακούσει,με βάση την λογική πρέπει να ισχύει θα κάνω μια αναζήτηση και αν βρω κάτι θα πω.Τώρα εγω περιμένω να απλώσει η cuba αι να μην βλέπω καθόλου χαλίκι.Άμεσος στόχος μου,δεν είναι να μπει η cuba σε ενυδρείο μιας και δεν έχω ενυδρείο κατάλληλο για να την δεχτεί.Στην αρχή έβαλα εκεί περίσυεμα cuba για να την "σώσω" σε περίπτωση που δεν έπιανε στο κυρίος ενυδρείο.

Στις δύο τελευταίες φωτογραφίες φαίνεται ένα σκούρο πράσινο πράγμα,αυτό είναι άλγη.
Ότι άλλες απορίες υπάρχουν ευχαρίστως να τις απαντήσω.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,15314 seconds with 11 queries