Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 25-11-08, 16:31
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από sifnos Εμφάνιση μηνυμάτων
Το έχω δει το πρόγραμμα αυτό η προσπάθεια είναι πάρα πολύ καλή. Αν κατάλαβα όμως καλά η μεθοδολογία βασίζεται σε εμπειρικές τιμές. Ο υπολογισμός όποιας δήποτε κατασκευής είναι κάτι το όποιο το διδάσκομαι. Σήμερα το είπα και σε ένα καθηγητή μου του έδειξα τις μετρήσεις και της πράξεις και μου είπε πως είναι σωστές. Θα το περάσω στο excel (αυτή είναι η μεγαλύτερη δυσκολία, αλλά και αυτό εφικτό είναι) και θα το αναρτήσω στο site του ΤΕΙ οπότε θα πάρω και κανένα βαθμό. Επιπλέον θα το έχει ελέγξει και ο καθηγητής μου. Για να μην σας κουράζω, αν όλα πάνε καλά(που θα πάνε) και το ολοκληρώσω θα σας το δώσω και έχω σκοπό να κάνω κάτι ανάλογο που θα υπολογίζει υπερχείλιση, φίλτρα, αφαλατώσεις, διατήρηση σταθερής θερμοκρασίας τα πάντα!!!! Όλα τα κομμάτια που αφορούν τις κατασκευές αυτές είναι μαθήματα στο ΤΕΙ μου!(στατική, τεχνολογία νερού και αφαλάτωσης, τεχνολογία ψύξης). Αν έχετε καμία απορία αν θέλετε να υπολογίσετε κάτι και να το σχεδιάσετε με ασφάλεια και σωστό κόστος… πείτε το είμαι(εννοείτε στο τσάμπα ε.γουστάρω πολύ . έχω πωρωθεί με το hobby λέμε)
μας είσαι πολύ χρήσιμος

καλό θα είναι και δεδομένου ότι δεν έχεις εμπειρία από ενυδρεία, πριν από οποιαδήποτε προσπάθεια κάνεις, να παίρνεις γνώμες από εδώ που θα σε βοηθήσουν και να μην κάνεις περιττό κόπο, αλλά και το όποιο αποτέλεσμα να είναι στο μέγιστο δυνατό, χρήσιμο και εφαρμόσιμο.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01457 seconds with 10 queries