Θέμα: Iwagumi style
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 17-11-08, 01:28
Το avatar του χρήστη mafia
mafia Ο χρήστης mafia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 04-07-2008
Περιοχή: Ηράκλειο Κρήτη
Μηνύματα: 94
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Raven Εμφάνιση μηνυμάτων
Κι εγω λεω να προχωρησεις χωρις δισταγμο, αφου αυτο ειναι που σου αρεσει. Με επιμονη και πολυ διαβασμα ερχεται και η εμπειρια, και τοτε ολα γινονται πιο ευκολα.
Κρατα μας ενημερους.
μ'αρεσει που ακομα ασχολιεσε μαζι μου
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Τσιόνογλου Σταύρος Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτό τον τύπο ενυδρείο θα ξεκινήσω σε λίγο καιρο με το ενυδρείο ενος φίλου ,προχθες μάζεψε πέτρες απο τα Πιέρια τις οποίες τις δοκιμάσαμε και βγήκαν καλές ,(δεν είναι ασβεστολιθηκές) και δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτε απο αυτές που βλέπουμε στις φώτο,αναβαθμήσαμε τον φωτισμο στο 1 και κάτι Watt ανα λίτρο με 2 gro lux 4 day light στα 6,500 Κ,προμηθευτίκαμε υπόστωμα και μελετάμε και σχεδιάζουμε στο πως θα μπούν οι πέτρες ,καταλήξαμε σε 3 σχέδια φυτών αι μόλις πάρει και μερικά ακομη πραγματάκια θα το ξεκινήσουμε και πιστεύω να πάνε όλα καλά .
αχ να ειχα και εγω καποιον εδω να βοηθήσει...
-------------------------
Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
χωρις να ξερω συγκεκριμενα λινκς κι επειδη κατι σε αυτο το στυλ θελω να επιχειρησω στο αλλο ενυδρειο που στηνω....ισχυει οτι και σε ενα φυτεμενο ενυδρειο υψηλων απαιτησεων...δηλαδη πολυ φως διοξειδιο και λιπανση σε ισορροπια....
προσοχη στις αλγες ....και λιγα ειδη φυτων σε μινιμαλιστικο στυλ....
η εμπνευση και η φαντασια αποτελουν βασικα συστατικα εφοσον κατεφερει κανεις την προοδο των φυτων...

καλη επιτυχια!!!

υ.γ. για απαιτητικα φυτα οπως ειναι τα γρασιδια εχουν γραφτει κι εδω παρα πολλα.....
με χαμηλων απαιτησεων φυτα θα μπορουσες να δουλεψεις και με μοςς..οσον αφορα τη δημιουργια χαλιου...
Επίσης και εσυ ακόμα ασχολιέσαι μαζί μου !!! thanks !!!

Έπρεπε να φτάσω τα 30 για να κολλήσω με ένα hobby !

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη mafia : 17-11-08 στις 01:28 Αιτία: Automerged Doublepost
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01534 seconds with 11 queries