Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 24-10-08, 09:38
gfdimopo Ο χρήστης gfdimopo δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 31-08-2007
Περιοχή: Αχαρναί
Μηνύματα: 392
Προεπιλογή

Παιδιά και εγώ σκέφτηκα το θερμοσυστελλόμενο με κλέμμα οταν έβαζα λάμπες στο ενυδρείο Τ5, αλλα επειδή σε ένα φυτεμμένο βάζουμε συνέχεια χέρια με τα 220V απο πάνω...αν συμβεί κάτι (βέβαια θέλω να πιστεύω πως θα πέσει το ρελέ)...τα πράγματα θα είναι άσχημα!

Παρότι έχω καλή σχεση με τις κατασκευές κλπ , πήρα της arcadia τα ακροφύσια. Φυσικά δεν λέω οτι ήταν η αγορά σωστή...με γδάρανε...



Θα σου περιγράψω το πακέτο:
Το κάθε κουτί περιέχει ένα ζεύγος (δηλαδη για μία λάμπα). Έχουν καλώδιο περίπου 2- 3 μ το οποίο είναι ενσωματωμένο στα ακροφύσια... έτοιμες άκρες να πάνε στο ballast...και έχει βάσεις στήριξης για το καπάκι πλαστικές. Κάτι σαν πλαστικά ωμέγα που αγκαλιάζουν το ακροφύσιο και βιδώνουν σε επίπεδη επιφάνεια. Ready όλα!

Έχε υπόψη τα εξής :

τα ακροφύσια για δεν πάνε χαμένα, και στο επόμενο ενυδρείο αν δεν έχουμε πάει σε LED λύσεις φωτισμου, θα τα χρησιμοποιήσεις.

και οι T5 Λάμπες ψήνουν απο ζέστη...δηλαδή αν ακουμπήσεις και δουλεύουν...! Δεν ξέρω για τις κλέμες, πάντως τα ακροφύσια τόσο juwel όσο και τις arcadia ζεταίνονται!


Το ποστ μου δεν έχει σκοπό να σε επηρεάσει αλλά να σε ενημερώσει.

Υπάρχουν χομπίστες οι οποίοι έχουν φτιάξει παπάδες με DIY κατασκευές και άλλωστε:

Στο χόμπι η δημιουργία είναι χαρά......(και κερδίζουμε και χρήματα)


Η επιλογή είναι δική σου!
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01519 seconds with 11 queries