Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #20  
Παλιά 15-10-08, 15:27
Το avatar του χρήστη KARGIO
KARGIO Ο χρήστης KARGIO δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-02-2008
Περιοχή: Αργος
Μηνύματα: 52
Προεπιλογή

Τελικα ο Ελληνας εχει το τζερτζελο στο αιμα του, μας ξυπνανε κατι τετοια και αυτο φαινεται γιατι εχουμε ξεφυγει <λιγο> απο το θεμα.
Δεν ειναι κακο να βαζει κανεις ψαρια κρυου και τροπικα μαζι, λιγι πολυ ολοι το εχουμε κανει, απο λαθος, απο αγνοια, το εχουμε κανει ομως. Αυτο που πρεπει να ακολουθησει ειναι να καταλαβει το λαθος του και να το διορθωσει. Δεν βαζεις ΠΟΤΕ τροπικα με χρυσοψαρα, οπως δεν τρως μαρμελαδα με ζαμπον (εκτος αν σου αρεσουν οι γκουρμε συνταγες (ολα τα λεφτα το παραδειγμα)), ο λογος αλλες οι ανγκες του ενος και αλλες του αλλου ειδους.
Το χρυσοψαρο ειναι απο τη φυση του ψαρι σκληρο και ζει σε αντιξοες συνθηκες (σε λιμνες το χειμωνα), τα τροπικα παλι ζουν σε θερμοτερα κλιματα, γι αυτο και τροπικα. Οι χωρες καταγωγης τους ειναι η Αφρικη, η Λατινικη Αμερικη κ.λ.π., κι αυτες ειναι λιγες απο τις διαφορες.
Μην ειρωνευομαστε καποιους για τα λαθη τους, εγω δεν εχω δει ποτε ich σε δικο μου ψαρι, ετυχε. Δεν ξερω αν το καταλαβαινα κι αν το καταλαβαινα δεν θα ηξερα τι να κανω.
Γι αυτο υπαρχουν οι ομαδες συζητησεως, το ξαναλεω εδω μεταφερουμε εμπειριες, μοιραζομαστε αποριες και βρισκουμε λυσεις, στο μετρο του δυνατου.
Δεν θελω να πιστευω οτι αυτο το φορουμ λειτουργει με τιτλους τιμης, και οτι οι "κατωτεροι" δεν εχουν λογο, λογο εχουν ολοι και ο καθενας απο μας κραταει αυτα που θελει απο τον καθενα που γραφει εδω.
φιλικα Γιωργος
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01598 seconds with 11 queries