Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 09-10-08, 13:46
Το avatar του χρήστη Pritanis
Pritanis Ο χρήστης Pritanis δεν είναι συνδεδεμένος
DiscusModerator
 
Εγγραφή: 10-11-2004
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.567
Προεπιλογή

Επειδη ξερω οτι σας τρωει ολους η περιεργια.....ξεκιναει η ανταποκριση απο την εκθεση.........Πριν ξεκινησω θα ηθελα να σας εξομολογηθω για το συναισθημα που μου προκαλεσε η τριημερη επισκεψη μου στη Γερμανια και συγκεκριμενα στο μικρο Ντουισμπουργκ των 500.000 κατοικων.....Με μια λεξη θα ελεγα οτι αισθανθηκα μια απεραντη ΘΛΙΨΗ...... Θλιξη για το ποσο μα ποσο πισω εχουμε μεινει εμεις οι ελληνες χομπιστες αλλα και ολο το κυκλωμα που συντηρει και συντηρειται απο τα κατοικιδια γενικοτερα.......Αν η προηγουμενη επισκεψη μου σε εκθεση του εξωτερικου (Λετσε) με εντυπωσιασε η συγκεκριμενη εμπειρια με απογειωσε!!!! Η εκθεση-διαγωνισμος καταλαμβανε 6000 τ.μ. ενος παλιου εργοστασιου με αντικειμενο το γλυκο νερο και επικεντρο τους δισκους........ΔΕν ηταν δηλαδη μια γενικα ενυδρειακη εκθεση αλλα αρκετα επικεντρωμενη......Απο περιπτερα και εκθετες ολα τα γνωστα ευρωπαικα ονοματα αλλα και αρκετα ασιατικα.....Απο κοσμο......χιλιαδες οι οποιοι πληρωναν 10€ εισοδο για να στριμωχθουν σε 6000 τ.μ.. Φυσικα οι περισσοτεροι Γερμανοι αλλα και πολλες εκατονταδες αλλοδαποι απο ολο τον κοσμο......Τα δε ψαρια του διαγωνισμου 380 στον αριθμο ηταν απο καθε γωνια του πλανητη μας και φυσικα και απο την Ελλαδα......(θερμα συγχαρητηρια στους δυο συμμετεχοντες που απεδειξαν οτι και εμεις σιγα σιγα μπαινουμε στον χαρτη)........
__________________
Rock Rules
Eternal Algae to the Planted


Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01616 seconds with 11 queries