Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 02-10-08, 15:20
Το avatar του χρήστη chemical mac
chemical mac Ο χρήστης chemical mac δεν είναι συνδεδεμένος
algae grower
 
Εγγραφή: 24-01-2007
Περιοχή: Θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 1.900
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από xontros Εμφάνιση μηνυμάτων
Μ'αρέσεις Μάκη μου γιατί αφενός "Μάκη πούντιασα" , αφεταίρου κάθεσαι και απαντάς στις χαζοαπορίες μου, και σ'ευχαριστώ πολύ!

Να εκμεταλλευτώ λοιπόν λίγο ακόμη την καλοσύνη σου:
- Με ποιο σκεπτικό επέλεξες το 2ο διαμέρισμα (με τα φίλτρα) να είναι από πίσω, και όχι στο ένα πλάι? (και με σωλήνα να τράβαγες την έξοδο του φίλτρου στην άλλη άκρη του ενυδρείου, ελπίζω να το περιέγραψα καλά..) Με τον τρόπο αυτό θα μπορούσες (σκέφτομαι τώρα εγώ) στη φάση αναπαραγωγής να μην πας την έξοδο στην άλλη άκρη, αλλά στο διαμέρισμα που είναι κοντά στο φίλτρο και να μειώσεις έτσι σημαντικά τη ροή στο υπόλοιπο.. (νομίζω μου ταιριάζει περισσότερο εμένα έτσι, εκεί που θέλω να το κάνω..) Καθαρά χωροταξικό ζήτημα. Αυτό που λες με το διαμέρισμα των φίλτρων στο πλάι το σκέφτηκα στην αρχή ΑΛΛΑ αφενός θα μου έτρωγε χώρο από ένα διαμέρισμα (κι εγώ ήθελα 3) κι αφετέρου το οπτικό αποτέλεσμα δεν λέει (προσωπική άποψη)
- Και μία κατασκευαστική απορία και τελείωσα (ελπίζω ).. Το τζάμι που χωρίζει τα δύο διαμερίσματα μπαίνει εκ των υστέρων? Η όλα μαζί με τη μία? Πώς το κολλήσατε? το διαχωριστικό τζάμι του sump και του βασικοιύ χώρου κολλήθηκε από την αρχή.

Ευχαριστώ και πάλι..
Χαρά μου να απαντώ σε τέτοιες χαζοαπορίες
__________________




Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01452 seconds with 11 queries