Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2  
Παλιά 27-09-08, 12:23
Το avatar του χρήστη kifinas
kifinas Ο χρήστης kifinas δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-01-2003
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - Αγ. Δημήτριος -Μπραχαμι
Μηνύματα: 480
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην kifinas
Προεπιλογή

Καταρχήν καλωσόρισες στην παρέα μας για ότι μπορούμε να βοηθήσουμε εδώ είμαστε για να ρωτάς. Καμία φορά μας λείπει η φλυαρία, αφού οι περισσότερες ερωτωαπαντησεις είναι πάντα μισές (έτσι και εγώ θα σου δώσω μια (μίση) απάντηση από αυτά που ρωτάς.

Με gappy δεν έχω ασχοληθεί ποτέ μου όποτε δεν μπορώ να σου απαντήσω στην δεύτερη ερώτηση σου.

Όσο για την ερώτηση 1. http://www.aquatek.gr/vb/forumdisplay.php?f=26 εδώ μπορείς να βρεις πολλές αγγελίες με ενυδρεία άλλα με εσωτερικά και άλλα με εξωτερικά φίλτρα με ζωντανά φυτά κτλ.
Επίσης θα σου πρότεινα αν θες να ασχοληθείς λίγο πιο σοβαρά με το ενυδρείο σου για έμενα είναι άσχημο να δω σε ένα ενυδρείο ψεύτικα φυτά, οπότε προτείνω λίγα ζωντανά και εύκολα φυτά.
Ανάλογα με τα πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου κοιτάμε και τα watt της λάμπας αν είμαστε σε καλό επίπεδο για την ανάπτυξη των φυτών σου η όχι.

Ενυδρεία και βεβαία θα βρεις με 100€ και λίγο πιο κάτω προτείνω επίσης στα λίγα λίτρα εσωτερικό φίλτρο για να μην πιάνει πολύ χώρο.

Τέλος και που θα λείπεις πολλές ώρες από το σπίτι δεν έχει να κάνει κάτι οι περισσότεροι εδώ μέσα λείπουμε αρκετές ώρες, σιγά με κάποιους «αυτοματισμούς» θα μπορέσεις να λείπεις και μέρες και εβδομάδες.

Άντε καλή αρχή και πάλι

Φιλικά Χρήστος.
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01644 seconds with 11 queries