Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 20-09-08, 10:58
Το avatar του χρήστη Nisam
Nisam Ο χρήστης Nisam δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 28-04-2007
Περιοχή: Αγια Μαρινα λαγονησι
Μηνύματα: 41
Αποστολή μηνύματος μέσω Yahoo στον/στην Nisam
Προεπιλογή Sotiris

Φιλε μου Χαριλαε θα προσπθησω να βγαΛω φωογραφιες σημερα αυριο, σιγουρα παντος θα τραΒηξω αναλυτικοτατες φωτο για να κατατοπειστουν μερικοι, οσο φιλε μου στο οτι δεν εχουν τουπε μερικοι δεν θα συμφωνησω 100% μαζι σου, εχουν δει τα ματια μου απειρες παρεξηγησεις εδω μεσα... μα απειρες... φιλικα Σωτηρης.

Οσο για τα (μαρμαρινα βοτσαλα) ειναι απο το ιδιο υλικο που ειναι η χοντρη αμμος του ενυδρειου, την συστηνουν για ολα τα μαλακά νερα .. και εδω και 4,5 χρονια οπως ειπα παραπανω δεν μου ανεβενει το ph αν μου ανεβαινε θα το ειχα μεριμνησει εξ αρχης. Εξαλου θα ηταν ασυμφωρω κιολας γιατι χρησιμοποιω σταθεροποιητη (seachem)

Γενικα οταν εχεις μεσα σε ενα ενυδρειο 1,2 κοχυλια η 1,2 μικρες πετρες σαν βοτσαλα και το ενυδρειο ειναι 300λ!!! μπορει να μην υπαρχει κανενα προβλημα διοτι ειναι πολυ λιγο η μαζα αυτων ,για τον ογκο του νερου.

Φανταστειτε πριν 4 χρονια πριν ακομα φτιαξω το μεγαλο με το 160 το rekord, ειχα βαλει απο την θαλασσα πετρα ασβεστολιθικη!! (λογο απειριας) η οποια ηταν τεραστια σαν δυο μπουκαλια του 1/5λιτρου της κοκακολας , και ομως θυμαμαι οτι το ph απο το 6.50 μεχρι να μου το ανεβασει στο 6.60 χρειαζοταν καμια βδομαδα..!! οποτε καθιστε και σκεφτειτε αν οντος εχετε συνεπειες απο (μια) πετρα μικρη σαν βοτσαλο η κοχυλι ...
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01523 seconds with 11 queries