Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #67  
Παλιά 09-09-08, 12:34
Το avatar του χρήστη dimitris21
dimitris21 Ο χρήστης dimitris21 δεν είναι συνδεδεμένος
Γηραιοί του GAB
 
Εγγραφή: 18-11-2004
Περιοχή: ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ - ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 1.416
Αποστολή μηνύματος μέσω MSN στον/στην dimitris21
Προεπιλογή

Έλα Αλέκο…

Θέλεις να συνεχίσουμε την πλάκα ή θέλεις να πούμε και καμιά κουβέντα με ουσία?
Αν θέλεις το πρώτο καλά το πας, αν θέλεις το δεύτερο διάβασε προσεκτικά τι σου λένε όλοι και σταμάτα το τροπάριο που έχεις αρχίσει.

Το να έχεις 5 κολλημένα τζάμια με νερό μέσα και κάποια ψάρια, απέχει πολύ από αυτό που ονομάζεται ενυδρείο, ή τουλάχιστον από αυτό που οι περισσότεροι καταλαβαίνουν με τον όρο αυτό.

Και για να μην το παίζω ξερόλας και εγώ τα «παλιά τα χρόνια» που λέει και ο γιος μου όταν θέλει να αναφερθεί στο παρελθόν, είχα ενυδρείο (έτσι το έλεγα και εγώ τότε) 112 λίτρων μέσα στο οποίο είχα 80 κάτι ψάρια από τα οποία τα 12 σκαλάρια από τα οποία το ένα altum. Για ενάμιση και κάτι χρόνια όλα ήταν καλά και δεν είχα κανένα θάνατο.

Άρα σε πρώτη φάση θα έλεγα ότι οι 4-5 μήνες που λες δεν είναι ούτε καν στην αρχή ακόμα.

Μετά όμως ξεκίνησε η καταστροφή και επί ένα μήνα είχαμε καθημερινές ομαδικές κηδείες. Οι αρρώστιες διαδέχονταν η μια την άλλη χωρίς να μπορεί να τις σταματήσει τίποτα.
Το αποτέλεσμα ήταν να μείνω με περίπου 15-20 ψάρια.

Τότε ήταν που ανακάλυψα και εγώ το σύλλογο και το GAB.
Ακόμα και μετά την καταστροφή νόμιζα ότι κάτι άλλο έφταιξε και έχασα τα ψάρια μου και έπεσα από τα σύννεφα όταν σε σχετικό θέμα που άνοιξα όλοι άρχισαν να μου λένε ότι πρέπει να μειώσω τον πληθυσμό του ενυδρείου.

Εκείνη τη στιγμή είχα δυο επιλογές.
Η έπρεπε να τους ακούσω και να δεχτώ ότι για να μου το λένε κάτι ξέρουν, ή έπρεπε να συνεχίσω να πιστεύω ότι αφού τα είχα καταφέρει για ενάμιση χρόνο, εγώ τα ξέρω καλύτερα.

Τώρα ξέρω ότι τα παιδία εδώ ήξεραν καλύτερα και ευτυχώς που τότε τους άκουσα και σταδιακά διόρθωσα ότι ήταν λάθος.

Η επιλογή είναι δική σου.

Υ.Γ. θα είναι κρίμα κάποιος με ένα τόσο μεγάλο ενυδρείο, που του δίνει άπειρες επιλογές, να επιλέξει το μονόδρομο. Σκέψου το πριν απαντήσεις!

Υ.Γ.2. συγγνώμη για την χθεσινή μου διάθεση για πλάκα. Εύχομαι να μην μου προκαλέσεις πάλι την ίδια διάθεση.
 
Page generated in 0,01815 seconds with 11 queries