Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #12  
Παλιά 30-08-08, 20:27
Το avatar του χρήστη thanasis76
thanasis76 Ο χρήστης thanasis76 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 15-09-2007
Περιοχή: ΣΥΡΟΣ!!!
Μηνύματα: 4.821
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από panos-alex/polis Εμφάνιση μηνυμάτων
μπραβο!!! πολυ καλη τιμη.....εδω και θεσσαλονικη τα βρισκω 45..και καποιες χρωματικες ποικιλιες τις βαζουν και 50..

σε βλεπω μαλλον να καταληγεις στα κοκατιλ και η αληθεια ειναι πως μαζι με τα budgerigars ειναι οι δημοφιλεστεροι παπαγαλοι..ευγενικα απο τη φυση τους....
σκεψου μονο καλα αν θες ενα και εξημερωμενο η ζευγαρι...και πολυ προσοχη ..τα νεαρα αρσενικα μοιαζουν με τα θηλυκα...φυλο διακρινεται κυριως μετα τους 6 μηνες..
ειναι ισως το σημαντικοτερο που πρεπει να αποφασισεις μετα την επιλογη του ειδους..
αν περασουν το lovebirds απο το μυαλο σου (γιατι δεν αναφερθηκα καθολου σε αυτα και τα συναντας συχνα)...να θυμασαι επισης οτι ειναι πολυ εξυπνα κι ενδιαφεροντα πουλια..αλλα κι αυτα με διαπεραστικες φωνες!!
-------------------------


πριν και κατα τη διαρκεια της επωασης των αυγων καθως και κατα την ανατροφη των νεοοσων πρεπει οπωσδηποτε να προσφερουμε αυγοτροφη καθημερινα για να μειωσουμε τον κινδυνο φαγωματος των αυγων...ειχα πολλα αγονιμοποιητα αλλα παραυτα δε μου εφαγαν ποτε ουτε 1 αυγο....βεβαια χορηγουσα καθημερινα αυγοτροφη..


οντως η τιιμη απο οτι βλεπω σε διαφορα σιτε ειναι πολυ καλη!!!!
μου αρεσουν πολυ δεν λεω και ειμαι πραγματικα κοντα σε αυτα...
θελω να δω κι αλλα παρομια ειδη για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα πω μετα πω πω αυτο ηθελα...
το θεμα ειναι οτι οσο κοιταω τοσο μπερδευομαι...
επιδη ισος μπορεις να με βοηθησεις λιγο ( παλι )
θα παρω τελικα ζευγαρι γιατι θελω να εχει συντροφια...
θελω να ειναι περιπου απο 30-40 εκατοστα
απο τιμη μεχρι 100-150 ευρω για καθε πουλι θα τα δωσω αν ειναι κατι και με τραβιξει πολυ....
δεν με νοιαζει να μιλαει πολυ, αλλα να μη σπαει και τα τυμπανα...
θελω να ειναι ζωηρο, παιχνιδιαρικο, να εξημερωνεται καπος...
αυτα....
ακουω προτασεις...
πραγματικα βλεπω τοσα πολλα που μπερδευομαι...
και κατι ακομα... τα πλαστικα κλουβια δεν τα υπαρχει περιπτωση να τα τρυπησουν??
αν ανεβω αθηνα θα βρω σε ολα τα καρφουρ??
ειναι σε κομματια και το συρναμολογεις για να το μεταφερω στο πλοιο η ειναι ετοιμο στημενο??
και παλι σε ευχαριστω!!!
__________________
Απάντηση με παράθεση
 
Page generated in 0,01691 seconds with 11 queries